Стало відомо, які саме кошти Росія використовуватиме для війни в Україні

Нещодавно оголошене Росією підвищення податків майже напевно буде використано для фінансування зростаючих фінансових зобов’язань, включаючи війну в Україні. Про це у X повідомляє Міноборони Великої Британії, посилаючись на дані розвідки.

Фінансування війни

Очікується, що податкові зміни у 2025 році забезпечать додаткові надходження до бюджету РФ у розмірі близько 2,6 трильйона рублів (29 мільярдів доларів США). Ставка корпоративного податку зросте із 20% до 25%, а також в рамках нової податкової системи будуть введені додаткові стягнення. Максимальна ставка податку на прибуток у Росії зросте із 15% до 22%, йдеться у зведенні.

Зростання державних видатків

Експерти розвідки вважають, що додаткові прибутки, отримані насамперед за рахунок підвищення корпоративного податку, майже напевно будуть використані для фінансування зростаючих державних видатків. За прогнозами, державні витрати РФ цього року зростуть приблизно на 15% порівняно із 2023 роком, але, швидше за все, збільшуватимуться й надалі. «Зростання видатків майже напевно продовжиться у 2025 році, оскільки витрати на оборону, ймовірно, зростуть разом із соціальними та інфраструктурними витратами», – зазначили у Міноборони Британії.

Вплив на економіку

Аналітики пишуть, що збільшення податкового навантаження на бізнес майже напевно обмежить майбутні інвестиції та зростання невійськових секторів. «Економічне зростання Росії, найімовірніше, забезпечується високими державними інвестиціями у військові сектори економіки. Однак інвестиції у невійськові сектори, швидше за все, стагнують», – йдеться у звіті. Також військові сектори із великою імовірністю монополізують значну частину наявних трудових ресурсів у Росії. На думку представників розвідки, додаткові витрати для бізнесу майже напевно обмежать подальші приватні інвестиції у невійськові сектори РФ.

Нові санкції

Велика Британія запровадила 50 нових санкцій проти Росії. Нові обмеження торкатимуться так званих «крил» путінського режиму, Московської фондової біржі, Національного клірингового центру та Національного розрахункового депозитарію. Захід сподівається, що це матиме ефект, якого раніше від санкційних активностей так і не здобуто.

Небажані затримки

Також нагадаємо, що нові санкції проти Росії мали бути запроваджені на початку саміту G7 у четвер, 13 червня, однак Німеччина не змогла досягти вчасно домовленості щодо обмежень. Затягування прийняття рішень вчергове грає на руку агресору, допомагаючи йому тим часом шналагоджувати і будувати нові шляхи фінансування війни в Україні.