Україна:
- Загибель помічника Залужного розслідували і зробили попередній висновок, що вибух стався від недбалого поводження. Про те, що в подарунку від колеги будуть гранати, загиблий знав, тому версія із замахом при першому розгляді не підтвердилась. Це знімає підозру і зі служби охорони, яка працює над безпекою Міністра оборони і його помічників. В той же час офіцер, який придбав ці гранати, зробив це без відповідного дозволу, тому ДБР повідомило йому підозру.
- Російська атака по цивільному іноземному судну на Одещині: експерти зазначають, що ворог мав на меті влучити в узбережжя, проте, через роботу радіолокаційної станції на кораблі протилокаційна ракета Х-31П влучила поруч з рубкою судна. Це спричинило загибель одного члена екіпажу, що є громадянином України, і поранення трьох громадян Філіппін. Саме судно плило під прапором Ліберії, що фактично означає російську атаку по території іншої держави.
- Євросоюз повідомив, що готовий до обговорення майбутнього вступу України в Євросоюз. Після цього послідувала блискавична реакція Угорщини, яка наполягає на тому, що нацменшини на українських територіях зазнають утисків. Крім того, впустити Україну в ЄС – означає привести у в Євросоюз війну, чого допустити не можна. У відповідь на це український уряд надав Угорщині до розгляду дорожну карту з планом заходів для вирішення питань з нацменшинами.
- В Раді схвалили часткове відновлення податкових перевірок, які були призупинені на початку повномасштабного вторгнення. Депутати зазначили, що ухвалення цього рішення є обовʼязковою умовою для отримання Україною наступного траншу від МВФ. Термін повернення планових перевірок – 1 грудня.
- США повідомили, що 96% коштів, які були виділені для допомоги України в 2023 році, вже використано. Сюди входить фінансова, економічна і гуманітарна допомога. Але оскільки потреба в коштах не знизилась, Білий дім закликав Конгрес до ухвалення додаткової суми.
- Заочну та вечірню форму навчання для бакалаврів і магістрів не скасовано. Весь тиждень в ЗМІ вирували обговорення того, що тепер в українських вишах замість вищезазначених залишиться лише одна форма – дистанційна. Але голова парламентського комітету з питань освіти Сергій Бабак спростував цю інформацію. Можливо обговорення такої перспективи буде в майбутньому, але зараз передбачити це важко, бо невідомо, скільки триватиме війна і як розвиватимуться інші події.
За кордоном:
- В Португалії всі провідні партії просять про дострокові вибори у Парламент. Оскільки нещодавно відбулась екстрена відставка премʼєр-міністра Антоніу Кошти через корупцію, депутати просять провести перевибори вже за два місяці.
- В Європі почався опалювальний сезон, і підземні паливні сховища були заповнені на 100% – рівень, який став максимальним за всю історію спостережень. Це означає, що взимку можна буде обмежитись власними силами, не потребуючи енергетичних ресурсів, якими Росія традиційно шантажує світ.
- Ще одна ескалація на Близькому Сході: армія Сирії вступила в бій з американськими військами. Зіткнення почались після того, як військово-повітряні сили США та місто в Ізраїлі були атаковані сирійською армією. Пентагон прокоментував, що вживатиме всіх заходів для захисту і надасть пропорційну відповідь.
- Туреччина заявила, що ЄС ставиться упереджено і несправедливо щодо її членства в Євросоюзі. Це виявляє подвійні стандарти і відсутність єдиного підходу до всіх кандидатів. Ситуація зайшла в глухий кут з 2018 року, і реформи, які проводять в Туреччині, не змінюють негативного ставлення. Основні претензії від ЄС – це погіршення демократичних засад в країні, регрес у сфері верховенства права і негативні зміни з основними правами в Туреччині. Високий представник Жозеп Боррель підготує детальний звіт про стан відносин ЄС-Туреччина і надасть його на розгляд вже до кінця листопада.
Ці новини найбільше вплинули на світ за тиждень, що пройшов. Саме вони викликали резонанс і стали причинами основних змін у світі.