На чергову зустріч представників “Групи Семи” запросили Президента УКраїни Володимира Зеленського. Чи означає це, що у фокусі уваги буде Україна?
Друзі чи вороги
До складу міжнародного клубу урядів семи країн входять:
- США;
- Японія;
- Німеччина;
- Велика Британія;
- Франція;
- Італія;
- Канада.
Окрім цих семи представників на зустрічах завжди присутній репрезентант від Європейського Союзу.
Поверхневий перегляд учасників дає зрозуміти, що переважна більшість країн є прибічниками України у російсько-українському конфлікті. Тому запрошення України до діалогу однозначно слід розглядати як позитивний факт.
Зустріч буде проходити в онлайн форматі, проте це зовсім не применшує її значення. За минулий рік всього два рази комісія G7 збиралась офлайн, а всі інші саміти відбувалися дистанційно.
Оскільки учасники давно задекларували свою підтримку Україні, очікується детальне обговорення механізмів, що допоможуть зменшити ризики та укріпити країну під час війни. Також планується попередній розгляд питань щодо відновлення нормального функціонування держави після закінчення бойових дій.
Основні питання
G7 не планує виходити за межі своїх компетенцій, тому основними питаннями щодо України стануть такі:
- обговорення спільних економічних проблем;
- подолання економічної кризи, яка збільшилася через агресію Росії;
- узгодження економічної політики в нових реаліях;
- енергетична криза та ефективне використання енергетики в момент глобальної зміни постачальників енергоресурсів.
Для країн, які входять в склад G7, благополуччя і стабільність України є фактором, що безпосередньо впливає на їх власну стабільність. Тому зацікавленість у планах дій українського уряду і бажання допомогти є не лише проявом гуманітарної шляхетності, але й запорукою нормального майбутнього десятиріччя всіх європейських і цілої низки азіатських країн.