Лідери США, Південної Кореї та Японії обговорять на саміті поглиблення військової співпраці, яке стане початком створення “азійської версії НАТО”, і Північна Корея здатна запустити міжконтинентальну ракету або здійснити іншу провокацію, щоб зашкодити цьому.
Підтекстом зустрічі стане запобігання ядерній загрозі з боку КНДР під час того, як вплив Китаю в регіоні стабільно росте. Саме тому від Північної Кореї очікують провокацій на кшталт того, як це сталось в травні. Можливо, буде запущено ще один супутник.
Про це розповіла розвідувальна служба Південної Кореї. Тут дізнались про те, що існує ймовірність такого запуску нібито з приводу річниці встановлення режиму, що припадає на 9 вересня. Саме такий пріоритет запусків встановлено особисто Кім Чен Ином.
Дружньо живуть, дружньо воюють
Останнім часом співпраця між Росією та Північною Кореєю пожвавилась:
- російський міністр оборони відвідав Пхеньян;
- пройшла зустріч російських офіційних осіб з Кім Чен Ином;
- високопосадовці РФ та КНДР разом спостерігали військовий парад у Пхеньяні.
Зараз міжнародні експерти очікують, що обидві держави прискорять оборонну співпрацю. Скоріше за все планується передача з Росії до Північної Кореї ракетно-ядерних технологій. Ознаки того, що процес почався, вже є: російський літак здійснював військові поставки з Пхеньяну.
Санкції, як протидія
Три організації, які звинувачені у причетності до угод щодо зброї між Росією і Північною Кореєю, потрапили під санкції. Їх ініціювали США, але до них має намір приєднатися і Південна Корея, щоб протистояти незаконній розробці і торгівлі озброєнням.
Представник МЗС Південної Кореї закликав всіх членів ООН поставити на паузу військову взаємодію з КНДР, адже це загрожує стабільності і миру у світі.
Давайте мінятися!
Розвідка має дані, що обмін між Кремлем і Пхеньяном здійснюється так:
- РФ надає КНДР продовольство і військові технології;
- Північна Корея натомість відплачує зброєю та підтриманням потрібного рівню напруженості щодо партнерів США – Японії і Південної Кореї.
Цей алгоритм дозволяє послабити американську підтримку України, адже доводиться концентруватися також на Азії.
Отже, РФ і КНДР міцно підтримують одне одного. Пхеньян не просто став ще більш відданим партнером Росії, а і надихає її на зміни за своїм зразком.