Конгрес Сполучених Штатів Америки схвалив план Пентагону щодо виділення офіційному Києву чергового траншу військової допомоги на суму $425 млн. Як стверджують в американському оборонному відомстві, відповідні кошти будуть спрямовані на зміцнення окремих підрозділів ЗСУ, а також спонсорування навчання українських військовослужбовців за кордоном. Незалежні аналітики назвали рішення найвищого законодавчого органу США “історичним”.
Частково це правда. Насамперед тому, що якимось дивним чином на тлі парламентської кризи в Сполучених Штатах конгресмени раптово дійшли єдиного знаменника з конкретного питання і не відкладали відповідного голосування на невизначений термін. Понад те, Пентагон вперше фактично виступив як своєрідним донором (кошти виділяються з бюджету американського оборонного відомства), а й гарантом цільового використання зазначених грошей. Крім того, Міноборони США залишило за собою право на власний розсуд збільшувати або урізати обсяги такої допомоги.
Отже, що ж передбачено у згаданому новому пакеті? По-перше, ЗСУ отримують велику партію 155-мм та 105-мм артилерійських снарядів, які є в українській армії справжнім “дефіцитом”. По-друге, Україні надаються ракети, протитанкові системи, протипіхотні міни та понад 3 млн. патронів та гранат. По-третє, українській стороні буде поставлено найсучасніші прилади радіоелектронної боротьби.
Загалом ті самі США планують надати Києву військову допомогу на загальну суму $5 млрд. Втім, коли саме Пентагон виділить Україні ці гроші в тій чи іншій формі, невідомо.
Як би там не було, у тому, що кошти будуть перераховані, немає жодних сумнівів. “Альтернативи надання такої допомоги з боку Сполучених Штатів немає”, – зазначив у коментарі для EURO-ATLANTIC UKRAINE американський політолог Вільям Конноллі. – Вашингтон давно зробив ставку на підтримку України, і зараз для нього – це справа честі”.