Чи скасовано переведення годинника: нюансів багато

Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроект про скасування переведення годинника на одну годину навесні і восени. Він має вступити в силу з 2025 року, про що написали всі новинні сайти. Це було подано як факт, який вже відбувся, але насправді все не так.

Чи всі етапи пройдено

Важливо розуміти, що остаточне рішення ще не прийнято, відбулося лише ухвалення після голосування голосування в другому читанні. За законопроект №4201 схвально проголосував 261 депутат. Проект був створений ще в 2020 році Русланом Стефанчуком, і для того, щоб справа зрушила з мертвої точки, потрібно було 4 роки. Але ще рано святкувати перемогу.

Проте, перед тим, як справу дійсно буде вирішено, треба щоб цей законопроект підписав Президент України, а з цим можуть виникнути проблеми.

Фактори “за”

Документ, згідно з пояснювальною запискою, спрямований не лише на врегулювання правових основ обчислення часу в Україні, але й на захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки. Це важливо, оскільки на тимчасово окупованих територіях використовується час держави-агресора.

Тому встановлення єдиного київського часу на всій території України допоможе зміцнити безпеку країни та сприятиме деокупації та реінтеграції цих територій.

Переведення годинників в Україні регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року №509 «Про порядок обчислення часу на території України».

Фактори “проти”

Але вже в перший день після голосуванні в суспільстві виникло незадоволення. Справа в тому, що зараз Україна проживає важкий період відключень електроенергії. Люди ввечері змушені використовувати акумуляторні джерела освітлення або свічки, що погіршує пожежну безпеку. 

Оскільки прийнято рішення залишити “зимовий час”, то світовий день цілий рік завершуватиметься на годину раніше. До цього день ставав “довшим” наприкінці березня, а тепер такого не буде. Це викличе ще більше дискомфорту для населення. 

Також треба відмітити, що світовий день влітку у східних областях починається о 3-4 годині ранку, а тепер це відбуватиметься оо 2-3 годині. Це теж не задовольняє людей, тому очікується, що найближчим часом почнуть надходити скарги і вимоги опротестувати прийняте рішення.

Тому може статися по-різному, починаючи від того, що годинник і далі переводитиимуть, і закінчуючи тим, що пристануть на пропозицію щодо літнього часу.