Ватикан заплямовано участю в шпигунському скандалі: хакерські операції та залучені країни

Італія опинилась у центрі масштабного хакерського скандалу, який швидко набуває міжнародного розголосу. Як стало відомо, в цій справі фігурують не тільки італійські компанії, але й представники Ізраїлю, Ватикану, Великої Британії та Литви. Подробиці прослуховування телефонних розмов поліції вказують на те, що деякі іноземні держави користувалися послугами італійської приватної розвідувальної фірми для доступу до секретної інформації.

Що розкрили прослуховування: ізраїльські агенти та Ватикан у схемі хакерства

Скандал почався з розслідування діяльності італійської розвідувальної компанії Equalize, яку звинувачують у зборі даних про політиків, бізнесменів та громадських діячів. За даними поліції, представники цієї фірми навіть зустрічалися з ізраїльськими агентами в Мілані, щоб обговорити кібероперації проти російських цілей. Операція, вартість якої оцінювалася в мільйон євро, передбачала збір інформації про фінансові операції, пов’язані з групою найманців “Вагнер”.

Зв’язок з Ватиканом та ізраїльською розвідкою

З документів, що потрапили у відкритий доступ, не до кінця зрозуміло, чому саме Ватикан та ізраїльські служби були зацікавлені у співпраці з Equalize. Проте їхня участь у справі значно розширила рамки італійського розслідування. Зв’язок з Ватиканом та Ізраїлем підкреслює масштаб проблеми і привертає увагу до того, як приватні розвідувальні фірми можуть використовуватися для шпигунських цілей на міжнародному рівні.

Обмін інформацією: ізраїльські пропозиції та Катаргейт

Ізраїльські представники запропонували Equalize співпрацю, у рамках якої фірма отримала б доступ до документів Катаргейтського скандалу, пов’язаного з підозрами у хабарництві в Європейському парламенті. Крім того, ізраїльтяни надали інформацію, яка могла б допомогти італійській енергетичній компанії Eni у розслідуванні незаконної торгівлі іранським газом.

Реакція політиків: заклик до дій

Скандал не залишився непоміченим серед італійських політиків. Сенатор Іван Скальфаротто з партії “Italia Viva” назвав участь іноземних агентів у схемі «тривожним виміром» проблеми. Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні оголосив про створення спеціальної групи для захисту міністерства та посольств Італії за кордоном.

Хакерська мережа і міжнародні зв’язки

Головний підозрюваний у справі, Нунціо Самуеле Каламуччі, відомий своїми зв’язками з колективом хактивістів Anonymous, має хакерську мережу, що працює не тільки в Італії, але й у Великій Британії та Литві. Фірма використовувала сервери в США та Литві, де вважала себе менш вразливою для слідства.

Судові розгляди та очікувані подальші кроки

Четверо підозрюваних у справі, яких тримають під домашнім арештом, відмовилися коментувати справу на слуханні в Мілані. Адвокати деяких фігурантів наголошують, що їхні підзахисні готові співпрацювати з правоохоронними органами, коли отримають усі необхідні документи по справі.