Вороги неочікувано підтримали: хто ухвалив підсумкове комюніке Саміту миру

На Саміті миру, який відбувається у Швейцарії, вже 80 країн та 4 організації підтримали підсумкове комюніке. Однак Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика та Південно-Африканська Республіка не приєдналися до цієї декларації.

Проблеми зʼявилися з нових напрямків

Серед тих, хто підтримав комюніке, є Угорщина, Словаччина та Туреччина. Загалом у саміті взяли участь представники 101 країни та міжнародних організацій з усіх континентів, причому дві третини країн були представлені на найвищому рівні.

Офіс президента України пояснив, що підсумкове комюніке саміту залишать відкритим, щоб інші країни, які не змогли приїхати на конференцію, могли приєднатися до нього пізніше.

Раніше агентство Reuters опублікувало повний текст декларації, в якому зазначено, що Україна та МАГАТЕ повинні мати контроль над окупованою росіянами Запорізькою атомною електростанцією, забезпечити доступ до морських портів Чорного та Азовського морів, а також звільнення полонених шляхом повного обміну.

Чи доєднається Росія

Глобальний саміт миру, ініційований Україною, розпочався 15 червня на курорті Бюргеншток, поблизу міста Люцерн. Ця подія базується на попередніх дискусіях, включаючи українську «формулу миру» та інші мирні пропозиції, що ґрунтуються на Статуті ООН та принципах міжнародного права.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак зазначив, що Росія може бути залучена до процесу на Глобальному саміті миру, але не на першій зустрічі. Президент Володимир Зеленський додав, що Росія намагалася зірвати проведення конференції.