Глобальний Саміт миру в Швейцарії

15 червня в Швейцарії стартував дводенний Глобальний саміт миру, ініційований головою Федеральної ради Віолою Амгерд. Захід проходить на курорті Бюргеншток у центральній Швейцарії і триватиме до 16 червня. Основна мета саміту – розпочати мирний процес, побудувати атмосферу довіри та визначити ключові ідеї для подальших кроків до миру в Україні.

Саміт привернув увагу світової спільноти, зібравши понад 100 делегацій, включаючи 57 глав держав та урядів з усього світу. Примітно, що Росію на цей захід не запросили, та і сама країна неодноразово відмовлялась брати участь.

Програма саміту включає пленарні засідання та тематичні дискусії, зосереджені на трьох ключових аспектах української “формули миру”: ядерна безпека, продовольча безпека та гуманітарний вимір. Учасникам надається можливість висловити своє бачення справедливого і сталого миру в Україні.

Обговорення включення Росії

Однією з важливих тем обговорення на саміті буде питання про те, як і коли можна включити Росію в мирний процес. Швейцарський уряд вважає, що для досягнення довгострокового рішення необхідна участь обох сторін конфлікту. Однак до саміту виникли певні труднощі: напередодні зустрічі у підсумковий документ були внесені зміни, які могли мати небажані наслідки для України, через що кілька держав відмовилися від участі у заході.

Що ще треба знати

Саміт миру в Швейцарії є важливим кроком у міжнародних зусиллях по врегулюванню конфлікту в Україні. Швейцарія, відома своєю нейтральністю, стала ідеальним місцем для обговорення таких важливих питань. Окрім політичних лідерів, на саміті також присутні представники різних міжнародних організацій та експерти, які працюють над створенням умов для тривалого миру в регіоні.

Цей саміт має потенціал стати важливим етапом у розвитку мирного процесу, сприяючи глобальній стабільності та безпеці.