Дуда поїде до Китаю говорити про Україну: про що саме?

Президент Польщі Анджей Дуда вирушає з п’ятиденним візитом до Китаю, щоб обговорити ситуацію в Україні та зміцнити двосторонні економічні відносини. Під час свого візиту він планує зустрітися з лідерами КНР, включаючи голову Сі Цзіньпіна, прем’єра Лі Кецяна та голову Постійного комітету Всекитайських зборів Чжао Лецзі.

Мир в Україні – ключова тема

Основною темою переговорів стане мир в Україні. Дуда вважає, що позиція Китаю має вирішальне значення для досягнення миру в регіоні. Він підкреслив, що ключ до миру в Україні “значною мірою” знаходиться в Пекіні. За його словами, Китай, як глобальна держава, може відігравати важливу роль у стабілізації ситуації в Україні.

“Один пояс – один шлях” і Україна

Дуда також планує обговорити ініціативу “Один пояс – один шлях”, яка має велике значення для інфраструктурного розвитку та транспортного сполучення між Китаєм і Європою. Україна є важливим елементом цього проекту, але один з маршрутів, що проходить через її територію, зараз не використовується через військові дії. Польський президент вважає, що стабільність в Україні відкриє нові можливості для реалізації цього масштабного проекту.

Польща як ключовий партнер

Польща відіграє важливу роль у контексті ініціативи “Один пояс – один шлях”. Дуда наголосив на значущості позиції Варшави для Пекіна, оскільки Польща є важливим транспортним хабом між Європою та Азією. Він сподівається, що Китай врахує польські інтереси і підтримає мирні ініціативи щодо України.

Політичний вплив на Білорусь

Ще одним важливим питанням на порядку денному буде ситуація на кордоні з Білоруссю. Дуда вважає, що Пекін може вплинути на режим Лукашенка, що сприятиме ослабленню гібридних дій проти Польщі. Вплив Китаю на Білорусь може допомогти стабілізувати ситуацію в регіоні та покращити безпеку на польсько-білоруському кордоні.

Цей візит обіцяє стати важливою подією у міжнародній політиці, оскільки Польща намагається залучити Китай до активної участі у вирішенні конфлікту в Україні та зміцненні регіональної стабільності.