Мають план: як у ЄС готуються до головування Угорщини та які є загрози для України

Угорщина готується очолити Раду ЄС на наступні шість місяців. Європейський Союз вже має план на випадок, якщо Угорщина не виноситиме на порядок денний важливі питання. Наразі Угорщина блокує рішення щодо військової допомоги та Фонду допомоги України. Проте в ЄС сподіваються досягти консенсусу ще під час бельгійського головування до кінця цього місяця.

Головування Угорщини в Раді ЄС та потенційні загрози

Високопосадовець ЄС зазначив, що бельгійське головування активно працює над вирішенням цих питань, і є надія, що вдасться знайти спільне рішення. Він також вважає, що головування Угорщини може бути успішним, оскільки це сприятиме їхньому національному престижу. Угорщина, ймовірно, буде зацікавлена в тому, щоб їхнє головування не створювало хаосу.

Запасний план на випадок невдачі

ЄС підготувався до можливості, що головування Угорщини може виявитися неуспішним. В такому випадку, країни ЄС можуть вжити додаткових заходів. В чому полягають деталі цього плана, офіційно поки що невідомо, але підготовка і робота триває.

Підготовка до змін

Угорщина очолить Раду ЄС з 1 липня. Представники країни заявили, що Україна не буде пріоритетом для них. Натомість Угорщина планує зосередитися на розвитку конкурентоспроможності ЄС, економічних відносинах з третіми країнами та зменшенні адміністративного навантаження.