Перша дуель Байдена та Трампа: хто переміг і що це означає для виборів 2024

28 червня відбулася перша дуель між чинним президентом США Джо Байденом та його головним опонентом на виборах Дональдом Трампом. Цьогорічні дебати розпочалися незвично рано, що пояснюється достроковим завершенням праймеріз у обох партіях. Демократи висунули свого 46-го президента Байдена, а республіканці – 45-го президента Трампа.

Два діди: кого слухати важче

На відміну від попередніх кампаній, цього разу дебатів буде лише два, оскільки обидва кандидати вже висловили всі свої думки і нових аргументів не додадуть. Крім того, нині маємо ситуацію, коли одному кандидату важко фізично говорити, а іншого просто важко слухати.

Основний електорат кожного з кандидатів залишиться вірним своїм уподобанням, незалежно від їхніх висловлювань. Однак, так звані незалежні виборці, які ще не визначились, опиняться перед складним вибором 5 листопада, і результати дебатів навряд чи суттєво вплинуть на їхнє рішення. Нагадаємо, що у 2016 році Гілларі Клінтон, яка за загальним консенсусом перемогла Трампа на дебатах, все ж програла вибори, хоча й набрала на 3 мільйони голосів більше.

Переможець дебатів і гучні заяви

Згідно з опитуванням каналу CNN, який зазвичай симпатизує демократам, на перших дебатах переміг Трамп. Цього разу великих скандалів чи грубих помилок не було. Трамп говорив просто, уникав конкретики, перебільшував і брехав, як і завжди. Байден, своєю чергою, тримав свою лінію, був у темі та навіть дозволив собі назвати Трампа “лохом та нездарою”, цитуючи слова самого Трампа, який у 2018 році так назвав американських військових.

Байден також боляче вдарив Трампа, нагадавши про його судимість і скандали з виплатами порнозірці, залишивши Трампу лише можливість оголосити себе жертвою політичних переслідувань.

Головні теми: економіка проти зовнішньої політики

Зміст півторагодинних дебатів звівся до взаємних звинувачень та обговорення, хто ж був найгіршим президентом США в історії. Відкинувши образи, основними темами дебатів стали економічні проблеми, тоді як зовнішня політика відійшла на другий план, що логічно, адже відповідає запитам самих американців. Трамп активно звинувачував Байдена, а Байден спростовував його докори і додавав свої, адже Трамп опинився у невигідній позиції попередника.

Адміністрація Байдена може похвалитися рекордно низьким безробіттям, вдалим виходом із пандемії COVID-2019, створенням нових робочих місць, приборканням інфляції та соціальними програмами. Проте для простих американців складно розібратися в макроекономічних показниках, їм зрозуміліші тези про зростання цін на бензин і м’ясо, а причини цього залишаються другорядними.