Трибуналу над Путіним – бути: тепер вже офіційно

Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію, що закликає до створення спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності Володимира Путіна та російського командування за воєнні злочини, скоєні в Україні. Це історичне рішення було прийняте після насичених дебатів у Страсбурзі, де обговорювалися не лише питання агресії проти України, але й засоби протидії спробам Росії знищити українську культурну ідентичність та посилити санкції проти Москви.

Гаага готується

У своєму повідомленні на офіційному сайті ПАРЄ зазначається, що створення спеціального трибуналу визнано найкращим варіантом з точки зору правової основи та політичної легітимності для притягнення російського керівництва до відповідальності. Планується, що трибунал буде створений на основі угоди між Радою Європи та Україною, а Нідерланди запропонували провести його у Гаазі, яка вже давно асоціюється з міжнародною справедливістю.

Цей крок є частиною ширшої стратегії Європи щодо підтримки України в її боротьбі проти російської агресії. Окрім створення трибуналу, ПАРЄ також знову закликала до конфіскації російських активів і передачі їх до міжнародного компенсаційного фонду для відшкодування збитків, завданих Україні.

Крок другий

Варто зазначити, що це рішення є логічним продовженням дій Міжнародного кримінального суду (МКС), який у березні минулого року видав ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у скоєнні серйозних воєнних злочинів, зокрема незаконної депортації дітей та їх переміщенні з окупованих територій України на територію Росії.

Ухвалення цієї резолюції демонструє рішучість міжнародної спільноти у боротьбі за справедливість і захист прав людини. Це важливий сигнал не лише для України, але й для всього світу, що безкарність за воєнні злочини неприпустима.