Угорський “голуб миру” Орбан відмовляється від такого титулу

Сьогодні Премʼєр Угорщини Віктор Орбан прибув в Росію, що буває нерідко. Визначне те, що здійснює він цю поїздку одразу після відвідин України, а ось це вже виключна подія, адже він вперше за багато років прибув для зустрічі в українським Президентом. Світова спільнота очікує, що спілкування Орбана і Путіна принесе якийсь прогрес в питанні російсько-української війни. Чи так це?

Головує, але не повсюди

Більшість політиків вважають, що до початку такого посередництва угорського премʼєра зобовʼязує поточне головування Угорщини в Раді ЄС. Проте, Орбан офіційно дав відповідь: він не має права вести мирні переговори від імені Євросоюзу. Про це він розповів впʼятницю в інтерв’ю для радіо. Справа в тому, що угорське головування в Раді ЄС на ротаційній основі не надає йому мандата для таких переговорів.

«Я не маю потреби в мандаті, адже не представляю нікого. Я просто їду туди, де є війна чи загроза війни, яка може вплинути на Європейський Союз або Угорщину, і ставлю запитання», — зазначив він, не підтвердивши офіційно свій можливий візит до Росії, про який писали ЗМІ напередодні.

Президент Європейської ради Шарль Мішель нагадав, що країна, яка головує в ЄС, не має повноважень взаємодіяти з Росією від імені всього блоку. Він прокоментував інформацію про те, що Орбан планує відвідати Москву 5 липня, через кілька днів після свого візиту до Києва.

І все ж

Високий представник ЄС Жозеп Боррель також зазначив, що візит Орбана до Росії здійснюється за його особистою ініціативою і не представляє Європейський Союз.

І як би всі офіційні промови не були направлені на те, що візит Орбана до Москви – банальна робоча поїздка, всім зрозуміло: в першу чергу угорський премʼєр озвучить те, що почув від українського президента. В такий спосіб політики передають багато пропозицій або умов, про які ніколи не дізнаються звичайні люди. Тому майже зі стопроцентною впевненістю можна сказати: і цей випадок не стане виключенням. 

Нагадуємо: Угорщина почала своє головування в ЄС 1 липня, взявши на себе організацію роботи Ради ЄС на наступні шість місяців. Відомо, що Угорщина раніше неодноразово блокувала військову допомогу Україні від ЄС, запровадження санкцій проти Росії та початок переговорів про вступ України до ЄС.

Ці події показують складність і напруженість у відносинах між Угорщиною та іншими членами ЄС, особливо в контексті поточної війни в Україні та взаємодії з Росією.