Україна на порозі НАТО: запропонують конкретні кроки до членства

На саміті НАТО у Вашингтоні, який відбудеться наступного тижня, Україні нарешті запропонують конкретні шляхи для прискорення її членства в Альянсі. Таку заяву зробив заступник помічника держсекретаря США у справах Європи та Євразії Дуглас Джонс, повідомляє “Голос Америки”.

За словами Джонса, у підсумковій декларації країн-членів НАТО буде підтверджено, що Україна стане членом Альянсу. Втім, конкретні формулювання наразі узгоджуються, але однозначно вказують на позитивні зміни для України.

Саміт у Вашингтоні не лише обговорить перспективи членства України, але й визначить, як Альянс може допомогти Україні захиститися від російської агресії зараз і стримати Росію у майбутньому. Підготовка до членства в НАТО також стане ключовою темою обговорення.

Цей саміт стане платформою для запрошення міністрів закордонних справ 35 країн-партнерів, які наразі не входять до НАТО. Дуглас Джонс зазначив, що розвиток стійкості цих союзників до загроз і викликів з боку Китаю є одним із ключових пунктів порядку денного.

Для України це великий крок вперед на шляху до стабільності та безпеки, адже членство в НАТО значно зміцнить її позиції на міжнародній арені. Саміт у Вашингтоні стане важливою віхою в історії України, що наближає її до інтеграції з євроатлантичним співтовариством.