У Франції рекордна явка на виборах: чіткий сигнал владі

У Франції відбуваються дострокові парламентські вибори, які викликають неабиякий інтерес як у самій країні, так і за її межами. Президент Еммануель Макрон оголосив ці вибори після того, як його партія зазнала поразки на виборах до Європарламенту в червні. Тепер на політичній арені Франції можливі значні зміни, які можуть вплинути на майбутнє країни.

Явка на виборах побила рекорд

Вибори проходять з високою активністю виборців. Станом на 17:00 30 червня, 59,39% французів вже проголосували, що є рекордною явкою з 1978 року. Такий високий рівень участі вказує на те, що французи активно залучені до політичного процесу та стурбовані майбутнім своєї країни. Більше того: спеціалісти це вважають явним показником того, що лад в країні не влаштовує велику частину населення – саме це є стандартною причиної сплеску активності виборців.

Політична інтрига: хто вийде переможцем?

Згідно з останніми опитуваннями, Франція стоїть на порозі історичної події. Вперше з 1990-х років до влади може прийти політична сила, яка не належить до партії президента. Це означає, що уряд та президент можуть представляти різні політичні табори, що значно ускладнить політичний ландшафт країни.

Ультраправі на підйомі

Поки що результати виборів невідомі, але за даними центру Elabe, який завжди модулює прогнози на базі детальних опитувань великої кількості виборців, сили роозподілилися таким чином:

  • Особливу увагу привертає ультраправе “Національне об’єднання”, яке може отримати від 33% до 36% голосів виборців. Якщо це станеться, це буде серйозним політичним зрушенням.
  • На другому місці – ліва коаліція “Новий народний фронт” з підтримкою від 28% до 31%.
  • Центристський альянс Макрона може розраховувати лише на 20% – 23% голосів.

Виборча система та другий тур

Вибори у Франції проводяться за мажоритарною системою. Якщо жоден з кандидатів не отримає абсолютної більшості голосів у першому турі, другий тур відбудеться 7 липня. У ньому зможуть взяти участь кандидати, які набрали щонайменше 12,5% голосів виборців, зареєстрованих у виборчих списках.

Закриття виборчих дільниць та підрахунок голосів

Виборчі дільниці у великих містах залишатимуться відкритими до 21:00, а в малих – до 19:00 30 червня. Результати голосування обіцяють бути інтригуючими, і вже скоро стане відомо, чи справді ультраправі зможуть взяти верх у цих виборах.

Ці вибори можуть стати переломним моментом для Франції, визначивши напрямок розвитку країни на найближчі роки. Висока явка свідчить про те, що французьке суспільство не байдуже до своєї політичної долі, а результати голосування можуть мати далекосяжні наслідки для всієї Європи.