Чи збиватиме Польща російські ракети над Україною

У Держдепі США прокоментували пропозиції України та Польщі щодо збиття російських ракет, і не виключено, що це питання обговорять на саміті НАТО у Вашингтоні, який розпочинається у вівторок. Про це заявив речник Держдепу США Метью Міллер.

На днях прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск зазначив, що Польща планує залучити союзників по НАТО до обговорення можливого збиття російських ракет і дронів над територією України. Питання постало особливо гостро після цинічної атаки 8 липня, коли було зруйновано один із корпусів головного дитячого лікувального центру України “Охматдит”.

 Коли Міллера запитали про позицію США щодо цієї ідеї, він відповів, що поки немає змін в політиці США чи НАТО, про які можна було б оголосити. Але при цьому кожен член НАТО має право піднімати такі питання для обговорення, і зараз якраз найкращий час для цього.

“Цього тижня у них буде саміт, і я впевнений, що це можна буде обговорити, якщо Дональд Туск захоче це зробити,” – зазначив Міллер.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський та прем’єр Польщі Туск підписали угоду про співпрацю у сфері безпеки, яка передбачає розробку механізму збиття в повітряному просторі України російських ракет і дронів, що направляються в бік Польщі.