Що обговорювали Трамп і Байден щодо України: Дебати-2024

Не дивно, що українців у вчорашніх дебатах найбільше цікавила позиція кандидатів на пост Президента США щодо війни в Україні. Проте, обидва приділили цьому питанню відносно мало часу. Що ж можна “витягти” з їх коментарів?

Байден повторив свої старі тези, тоді як Трамп, не обмежений зобов’язаннями, знову заявив, що не допустив би війни. Він критикував Байдена та Обаму за те, що вони “проспали” початок війни, відкинув ультиматуми Путіна і повторив свою брехню про “200 мільярдів Україні”. Трамп також висловив думку, що Україна не зможе перемогти.

Трамп зазначив: “Україна не виграє цю війну. Вони втрачають дуже багато людей. І втрачають красиві міста з золотими куполами. І це дуже сумно.”

І хоч ці слова звучать обнадійливо, проте загальна риторика Трампа вказує на його можливий намір припинити військову допомогу Україні у разі перемоги на виборах.

Байден відповідає

Джо Байден коментував заяви Трампа: “Я ніколи в житті не чув стільки маячні… далі буде Польща, Білорусь, країни НАТО… Він не розуміє, про що він говорить.” Байден згадав про вивід американських військ з Афганістану та американську військову допомогу Україні, але при цьому його відповідь була не зовсім точною, що пов’язано з віком кандидатів.

Віковий фактор: чому це обговорюють всі

Головною перевагою 78-річного Трампа стало те, що він виглядав енергійним, тоді як 81-річний Байден виглядав в’ялим і нерозбірливим. На його тлі Трамп, уникаючи складних вербальних конструкцій, виглядав краще, приблизно як Зеленський на дебатах з Порошенком. Трамп відкрито знущався з Байдена, роблячи наголос на його нерозбірливій мові.

Після дебатів знову активізувалися розмови про можливу заміну Байдена на іншого кандидата, такого як Мішель Обама або губернатор Каліфорнії Ґевін Ньюсом. Букмекери підвищили шанси Ньюсома на перемогу на виборах до 9%, Байдену дали 21%, а Трампу – 59%.

Ці котирування свідчать про те, що демократи панікують через стрімке падіння рейтингу Байдена і шукають кризові рішення. Раніше вважалося, що у разі перемоги Байдена, влада перейде до віцепрезидента Камали Гарріс, проте тепер цей план виглядає сумнівним.

Висновки

Дебати між Байденом та Трампом показали, що обидва кандидати мають серйозні недоліки. Трамп виглядав енергійним, але його риторика щодо України викликає побоювання. Байден, хоч і критикував Трампа, виглядав в’ялим і нерозбірливим, що ставить під сумнів його здатність ефективно виконувати обов’язки президента.