Як би голосно не запевняла російська влада своїх громадян з усіх телеекранів про те, що мета “спецоперації” – допомога “своїм”, весь світ прекрасно розуміє що реальні мотиви – це загарбання промислових ресурсів і розширення зони впливу. Ще в 13-му році в Україні почалися заворушення після того, як РФ хотіла вплинути на курс нашої країни в напрямку НАТО. І якщо тоді українське суспільство не мало одностайної думки з цього приводу, то зараз кожен українець розуміє, що це – життєво необхідна потреба. Але чи чекають Україну в НАТО?
В чому перепони
Більшість вважає НАТО суто військовим обʼєднанням, проте це не так. НАТО ще й сильна політична організація. З цієї причини відмову у вступі можуть дати навіть країні, яка ідеально відповідає всім параметрам. В той же час навіть без повної готовності можуть прийняти державу, якщо це вигідно з політичної точки зору або з огляду на безпеку Європи.
Чи візьмуть Україну в НАТО залежить від цілої низки питань:
– як будуть продовжуватися військові дії;
– бачення НАТО своєї ролі у цьому конфлікті;
– встановлення меж відповідальності серед коаліцій, що склалися з 24 лютого 2022 року;
– готовність НАТО протистояти російській агресії в майбутньому при умові членства України тощо.
Є одна вимога, яка наразі унеможливлює вступ України в альянс: кандидат не повинен бути в стані збройного конфлікту. Проте, і процедура вступу не займає пару місяців.
Політологи підкреслюють, що подання заявки було сприйнято без показного ентузіазму і досить прохолодно. Генеральний секретар Столтенберг сказав, що краще вже зараз допомагати українській стороні в цій війні, а не говорити про її членство. Такі фрази можуть бути завуальованим “ні” або признаком того, що однозначне рішення ще не прийняте.