Захід більше не вірить, що Україна може перемогти: чи змусять Київ до переговорів в найближчі 6 місяців

Дипломат високого рангу в розмові з німецькими журналістами заявив, що не бачить іншого виходу, окрім якнайшвидшого припинення вогню. Він підкреслив, що це не пов’язане з результатами виборів президента США. Незалежно від того, кого оберуть, принципово ситуація не зміниться. Президент Володимир Зеленський наголосив, що питання територіальної цілісності України не може бути вирішене без участі народу.

Реалії в Брюсселі

У Брюсселі вже майже ніхто не сподівається, що Україна поверне окуповані Росією території. Однак офіційно про це ніхто не хоче говорити. Проте, хтось мусить взяти на себе відповідальність і сказати про це першим. ТОді до нього доєднається цілий ряд голосів. Але подібна риторика настільки відрізняється від того, що проголошували західні лідери раніше, що вирішитися на подібне дійсно важко, адже можна назавжди “пришити” собі титул політичного дурня і патякала. 

Складна ситуація на фронті

Співрозмовники газети зазначають, що ситуація в зоні бойових дій складається для Києва набагато гірше, ніж це часто подається в суспільному дискурсі. Прорив російськими військами другої лінії оборони України є лише питанням часу. Військові та дипломати з Євросоюзу та НАТО прогнозують припинення вогню протягом найближчих шести-дев’яти місяців, незалежно від результату президентських виборів у США.

Небезпека затяжного конфлікту

Високопоставлений дипломат зазначив, що ситуація може тривати роками, а локальні порушення режиму припинення вогню ймовірно відбуватимуться знову і знову. У багатьох існують побоювання щодо того, що Росія використає припинення вогню на свою користь для накопичення військових резервів і розвитку воєнного потенціалу країни для того, щоб вже через короткий час вдарити з новою силою. Але Захід теж повинен скористатися наданою паузою для підвищення своєї обороноздатності, щоб утримати Кремль від нового наступу.

Зменшення віри в перемогу України

Віру в перемогу України зменшують прогнози, що Захід не збільшить військову підтримку Києва до рівня, що дозволяє розпочати успішний широкомасштабний контрнаступ. У Вашингтоні та Берліні бояться ескалації конфлікту та непередбачуваності Путіна. Військові експерти вважають, що президент США Джо Байден і канцлер Німеччини Олаф Шольц побоюються реального застосування Путіним тактичної ядерної зброї або розпаду Російської Федерації, що призведе до втрати контролю над ядерним арсеналом. Розпад Росії так само небажаний для Заходу, як і її виграш у цій війні.

Переговори з РФ: позиція України

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю французьким ЗМІ заявив, що питання територіальної цілісності України не може бути вирішене без участі народу. Коментуючи можливий референдум, він зазначив, що цього має хотіти український народ. Він також підкреслив, що звільнення всіх територій силою коштує Україні багато часу і людських життів, і припустив можливість дипломатичного шляху.

Заклик до початку переговорів

Нагадаємо, 27 липня президент Фінляндії Александр Стубб заявив, що між Києвом та Москвою у питанні переговорів “досягнуто точки, коли їх потрібно починати”. Українська спільнота реагує на це дуже по-різному, тому важко передбачити фінал історії.