Після 24 лютого багато країн не наважувалися надавати Україні не лише допомогу, а й чітко висловлювати своє ставлення до найбільшого з часів ІІ Світової війні збройного конфлікту. Пізніше прийшов час “прихованої” допомоги, яку не афішували.З кожним місяцем ситуація змінюється. Зараз у ЗМІ вже відкрито говорять, наприклад, про те, що Чехія проводить масове навчання для ЗСУ.
Важко в навчанні – легко в бою
Останнім часом масштабні навчання проводять спеціалісти трьох країн:
США
США співпрацює в цьому напрямку з Україною з перших днів війни. Проте, американські посадовці-куратори з цих питань заявили, що тепер відбудуться принципові зміни. Вони стосуватимуться двох моментів:
- Кількості військових, що навчаються.
- Загального підходу до самого навчання, програм і методик.
Це надасть змогу за короткі терміни посилити військовий кадровий потенціал України.
Чехія
Щодо анонсованих навчальних заходів з боку Чехії, відомо, що вони розпочалися в листопаді на території приймаючої сторони. Нею став округ Лібава, де місцеві інструктори передають досвід близько 4 тисячам українських солдат.
Канада
На території Польщі 40 канадських спеціалістів проводять навчання саперів ВСУ. Анонсовано, що ці заходи триватимуть до кінця цього року.
У листопаді ЄС оголосив про початок великої тренувальної місії на території Євросоюзу. За час її перебігу знання передадуть 15 тисячам військовослужбовців ВСУ.
Чому навчають
ВСУ показала себе в якості дуже кваліфікованої армії з підготовленими спеціалістами, тому тактичні і стратегічні заняття не становлять основу навчань. Найчастіше опановують техніку нового типу, для керування якої потрібні спеціальні знання і навички.
Чим більше новітньої техніки виділяють і передають Україні партнери, тим частіше відбуваються такі навчання.
Вагомі причини для тиші
Здебільшого інформація про це не потрапляє в інформаційне поле, і для того є причини.
- По-перше, з питань фізичної безпеки, бо навіть розташування українських військовослужбовців за межами України не є гарантією того, що їм нічого не загрожує.
- По-друге, щоб перешкодити потраплянню інформації до РФ стосовно того, яка саме зброя опановується. Це дасть ворогу змогу підготуватися до ефективної протидії, що для України вкрай небажано.