Новий крінж від Трампа: Мексика та Канада в складі США

Дональд Трамп знову привернув увагу своєю гучною заявою. В інтерв’ю NBC News обраний президент США висловив ідею, яка одразу викликала обговорення на міжнародній арені: Мексика та Канада могли б стати частиною Сполучених Штатів, щоб позбутися залежності від американських субсидій.


Гроші чи інтеграція?

За словами Трампа, США щороку субсидують Канаду на понад 100 мільярдів доларів, а Мексику – на майже 300 мільярдів. «Ми не повинні цього робити. Нехай стануть новими штатами замість субсидій», – сказав він.

Ідея інтеграції викликала неоднозначну реакцію. Частина експертів сприйняла це як популістський жест, спрямований на зміцнення позицій Трампа серед виборців. Інші ж вважають, що це підкреслює прагнення США посилити економічний контроль над своїми сусідами.


Торговельні війни: новий етап?

Раніше Трамп погрожував запровадити 25-відсоткове мито на всі товари з Мексики та Канади. Причиною стали нелегальна міграція та контрабанда наркотиків. Проте така політика могла б завдати серйозного удару по самих Сполучених Штатах.

Міністр економіки Мексики Марсело Ебрард заявив, що мита можуть призвести до втрати 400 тисяч робочих місць у США та зростання цін для американських споживачів. У свою чергу, Канада пообіцяла посилити прикордонний контроль, зокрема використовуючи безпілотники та гелікоптери.


Мігранти: реальна проблема чи політичний козир?

За даними Міністерства внутрішньої безпеки США, у 2022 році в країні перебувало близько 11 мільйонів нелегальних мігрантів. Очікується, що ця цифра могла зрости у 2023 році. Дональд Трамп активно використовує тему нелегальної міграції у своїй риториці, вказуючи на необхідність жорсткіших заходів контролю.


Реакція Канади та Мексики

Пропозиція Трампа про можливу інтеграцію була сприйнята скептично. Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо зазначив, що Канада залишається суверенною державою і не розглядає жодних варіантів зміни статусу. Аналогічну позицію зайняла й Мексика.

Водночас, за словами Домініка Леблана, міністра громадської безпеки Канади, влада готова посилити заходи безпеки для зменшення потоку нелегальних мігрантів.


Глобальний контекст

Ідеї Трампа відображають складність відносин між країнами Північної Америки. США, як провідна економіка регіону, прагнуть захистити свої інтереси, але роблять це методами, які нерідко викликають конфлікти.

Чи буде ця заява Дональда Трампа реалізована? Більшість експертів вважають це малоймовірним. Однак вона вкотре показує, як економічні та міграційні питання стають інструментом політичної гри у сучасному світі.