Про те, що Європейський Союз може розширитись ще на 10 країн, заявив Верховний представник ЄС Жозеп Боррель. Він також озвучив ідею встановлення орієнтовних термінів вступу нових членів.
Причина різких змін
Очільник зовнішньополітичного відомства Європейського Союзу Боррель пояснив, чим зумовлений такий різкий сплеск. Справа в тому, що війна в Україні стала своєрідним каталізатором, який спричинив два вагомі ефекти:
- ЄС більш охоче йде назустріч новим членам;
- країни, які раніше не бачили реальної перспективи вступу в ЄС і переваг для себе, зараз змінили думку і готові приєднатися.
Долучення до ЄС залежить не лише від того, наскільки відповідає країна всім офіційним вимогам, але і від готовності самого Європейського Союзу до збільшення. Раніше ця організація була менш відкритою, але нинішня політична ситуація обумовила зміни.
Які країни на черзі
Жозеп Боррель повідомив, що першими на черзі є Україна та Західні Балкани. Це регіон Європи, який включає в себе:
- Хорватію;
- Боснію та Герцеговину;
- Албанію;
- Косово;
- Північну Македонію;
- Чорногорію;
- Сербію.
Про які саме з цих держав йдеться, Боррель не пояснив. Він сказав, що загалом нових членів може бути до десяти. Але за його словами, підготовка до цього масштабного процесу вже ведеться з обох сторін: і державами-претендентами і самим Європейським Союзом.
ЄС – мирна організація?
В тій же промові Верховний представник ЄС розповів, що Євросоюз вже підготував 25 тисяч українських військовослужбовців. До кінця року заплановано провести навчання для 30 тисяч, але він закликав ще збільшити цей показник і довести його до 40 тисяч.
Це – одна з причин, з яких РФ так вороже ставиться до ідеї приєднання нових членів в організацію. Сприяння місії для Збройних Сил України – один із сталих векторів Європейського Союзу. Саме тому нові держави – це позитивний для України фактор.