9 липня, коли світ зосередив увагу на трагічних подіях у Києві, де постраждала дитяча лікарня, Росія святкувала своє ротаційне головування в Раді Безпеки ООН. У Нью-Йорку на обіді, організованому постійним представником Росії Василем Небензєю, подавали «Курку по-київськи» — традиційну страву, яку вважають російською. Перед тим як розпочати обід, Небензя заперечив причетність Росії до вибуху, який забрав життя двох людей і поранив семеро дітей. Дипломати, навіть якщо і були шоковані, мовчали.
Цей інцидент ілюструє сучасний стан світу, в якому Росія поводиться зухвало, як хуліган, який впевнений у своїй безкарності, тоді як Захід спостерігає за подіями, нічого не роблячи. Страх перед НАТО, який відчувався на початку вторгнення, розсіюється через безкарність дій Путіна. Незважаючи на можливості Заходу зупинити війну на умовах України, йому бракує рішучості для перемоги. Путін, на відміну від Заходу, продовжує рухатися до своєї мети.
Бездіяльність Заходу
Протягом останніх двох з половиною років західні лідери багато разів заявляли про підтримку України, проте їхні дії не відповідають словам. Обіцяна військова допомога надходить із запізненням і в недостатньому обсязі, щоб адекватно протистояти російським силам. Захід обмежує можливості України, забороняючи атаки на російські об’єкти, тим самим стримуючи її ефективність.
Незважаючи на санкції, Захід не зміг паралізувати економіку Росії. Російська економіка зростає, а активи олігархів залишаються в безпеці, навіть якщо вони заморожені. Найважливіше те, що російська нафта продовжує купуватися і продаватися по всьому світу. Західні лідери не можуть визначитися, чого вони хочуть більше: реально покарати Росію чи уникнути економічних проблем, що виникнуть унаслідок цього. Навіть ініціатива США щодо штрафів за допомогу російській нафті була зупинена через побоювання підвищення цін на бензин напередодні виборів.
Путінські Плани і Загрози Для України
Путін продовжує зосереджуватися на досягненні своїх цілей, виділяючи значні ресурси на військові потреби та мотивуючи росіян долучитися до військових дій. Він розширює конфлікт на територію НАТО, підтримуючи проросійські політичні сили і поширюючи дезінформацію. Захід реагує слабо, і це грає на руку Путіну.
Україна опинилася в складній ситуації: з одного боку, її підтримують союзники, з іншого — ця підтримка недостатня для вирішальної перемоги. У певний момент українська рішучість може вичерпатися, і мирна угода на умовах Путіна стане єдиним виходом.
Майбутнє Західного Лідерства
Якщо Путін здобуде перемогу, Україна та її союзники зазнають поразки. Хоча Україна втратить частину своєї території, війна припиниться, і розпочнеться процес відбудови країни. Проте Захід втратить набагато більше. Нездатність запобігти війні та покарати агресора стане сигналом для інших, що кордони більше не є непорушними.
Наступний конфлікт може виникнути на території НАТО. Якщо Захід не зміг стримати Росію в Україні, то чому він зможе це зробити, якщо Путін вторгнеться в країну-члена НАТО? Європа більше не буде в безпеці.
Наслідки Для Америки
Найбільшим програним у цій війні може стати Америка. Спочатку підтримавши Україну, а потім не виконавши своїх зобов’язань, вона втратила статус лідера Заходу. Нерішучість і політичні проблеми в США підривали український контрнаступ. Важливість допомоги Україні стала предметом суперечок у самій Америці. У питанні, що має вирішальне значення для глобальної стабільності, Америка не змогла взяти на себе відповідальність за лідерство.
Залежно від результату виборів у США, ця репутаційна криза може бути або применшена, або сприйнята як перемога ізоляціонізму. Але навіть у такому світі Америка потребує союзників, які підтримають її в конфлікті з Китаєм та іншими загрозами.
Зараз зрозуміло одне: ця війна змінила світ, і місце Америки в ньому стало меншим.