Напередодні турецькі ЗМІ повідомили про ліквідацію спецслужбами Анкари чергового керівника міжнародної терористичної організації «Ісламська держава Іраку та Леванти» (ІДІЛ) Абу Хусейна аль-Кураші. Акція турецьких правоохоронців проходила у важкодоступному регіоні на півночі Сирії. На думку деяких аналітиків, вбивство аль-Кураші призведе до активізації радикалів у всьому ісламському світі.
А може, й не приведе. На даний момент ІДІЛ перестала бути єдиною потужною структурою, яка здатна дестабілізувати обстановку в окремо взятих країнах. Згідно з офіційною інформацією, «Ісламська держава» давно розкололася на окремі осередки, що промишляють грабежами та викраденнями людей на дорогах міжнародного значення. Керівником саме такого осередку і був убитий 30 квітня цього року аль-Кураші.
Слід зазначити, що 30 листопада 2022-го американський Пентагон відзвітував в усуненні попередника згаданого ватажка ІДІЛ – Абу Хасана аль-Хашімі аль-Кураші. Жодних родинних зв’язків із нинішнім ліквідованим персонажем «попередня» людина не має. Вся справа в тому, що прізвисько «Аль-Кураші», що в перекладі з арабської означає «племінник Пророка», за традицією, що вже склалася, носять десятки осіб, які претендують на звання (або посаду – кому як більше подобається) головного серед рівних в «Ісламській державі ».
Отже, що ж відомо про Абу Хусейна? Згідно з поширеною інформацією, він народився в Іраку 1968 року, здобув богословську освіту в медресі (ісламській школі) в Саудівській Аравії, після чого нібито проповідував у Судані. З початку бойових дій у Сирії приїхав до Сирійської Арабської Республіки і вступив до одного з незаконних збройних формувань. Згодом – став помічником тодішнього аміра («голови») ІДІЛ Абу Бакра аль-Багдаді.
На запитання, що зміниться з усуненням чергового аль-Кураші, однозначної відповіді немає. «Мабуть, нічого, – зазначив у спеціальному коментарі для EURO-ATLANTIC UKRAINE турецький політичний оглядач Акіф Ідіз. – На його місце у керівництво угруповання прийде чергова постать. Але, незважаючи на те, що сьогодні ІДІЛ не становить серйозної загрози для світового порядку, слід пам’ятати, що тероризм у будь-якому вигляді є дестабілізуючим чинником. Боротьба з екстремістами має тривати».
У подібному тоні висловився і президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган. «Ми не зазнаємо жодних проявів ненависті та терору. Ворогів буде знищено в міру їхньої появи», – резюмував він.