Sweden

По-новому: у штаб-квартирі НАТО піднято прапор Швеції

Прапор Швеції було вперше піднято в штаб-квартирі НАТО в понеділок (11 березня) на церемонії на честь членства країни в Альянсі. Швеція стала 32-м союзником НАТО 7 березня після здачі на зберігання документа про приєднання до Північноатлантичного договору уряду Сполучених Штатів у Вашингтоні, округ Колумбія.

Церемонія підняття прапора на честь вступу Швеції до НАТО відбулася на околиці Брюсселя під безперервним дощем. Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон, кронпринцеса Вікторія та генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг спостерігали, як двоє солдатів піднімають синій прапор із жовтим хрестом серед офіційного кола національних прапорів у штаб-квартирі альянсу.

«Російське, жорстоке, повномасштабне вторгнення проти України об’єднало Швецію під висновком, що повноцінне членство в НАТО є єдиним розумним вибором», – сказав Крістерссон. Міністри уряду Швеції та лідери партій з усього політичного спектру взяли участь у демонстрації національної єдності. Після вступу Швеції до складу НАТО тепер входять 32 країни. Подальший коментар надійшов від Столтенберга, який сказав: «Це історичний момент». Швеція відтепер займе своє законне місце за столом НАТО, маючи рівне право голосу у формуванні політики НАТО та рішень. Після понад 200 років неприєднання Швеція тепер користується захистом, наданим згідно зі статтею 5, що є найвищою гарантією свободи та безпеки членів Альянсу, і «Швеція приносить із собою боєздатні збройні сили та першокласну оборонну промисловість. Альянс більш безпечний. Його вступ демонструє перед дверима НАТО залишається відкритим і що кожна нація має право обирати свій власний шлях».

Подальша реакція надійшла від сенатора США Бена Кардіна (D-Med.), голови Комітету Сенату з міжнародних відносин, який опублікував заяву. «Сильна демократія та величезний військовий потенціал Швеції роблять її ідеальним і бажаним доповненням до альянсу НАТО», — сказав Кардін. «Євроатлантична спільнота стає сильнішою, коли ми об’єднуємося і керуємо нашими цінностями».

У середу д-р Деніс МакШейн, колишній європейський міністр у Великій Британії за Тоні Блера, сказав євроатлантичній Україні: «Шведські соціал-демократи завжди були на передовій проти сталінського націоналістичного імперіалізму. Тепер вони знову виступають за європейські цінності проти гноблення сьогоднішній Сталін – Володимир Путін».

Польський депутат Європарламенту Данута Хюбнер сказала Euro Atlantic Ukraine: «Ще в 16 столітті Польща та Швеція, діючи разом, позбавили Росію доступу до Балтійського моря. Тепер у нас знову є шанс бути разом, щоб побачити Росію такою, якою вона є».


Фотографія Efrem Efre з Pexels: https://www.pexels.com/photo/flag-of-sweden-16138880/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *