Тайвань раніше попереджував світову спільноту про те, що Пекін збирається напасти, проте відгуку це не знайшло. Багато хто сприймав такі заяви як маніпуляцію або занадто панічні настрої. Проте, голова МЗС Китаю Цінь Ган своїм виступом спростував будь-які сумніви з цього приводу і довів: хвилювання Тайваню не були безпідставними.
“Тайвань наш”
Цінь Ган повідомив, що в історичному ракурсі тайванські території є виключно китайськими. З цієї причини уряд Китаю планує повернути собі ці землі, адже обидва узбережжя Тайванської протоки повинні підпорядковуватися Пекіну.
Голова МЗС також заявив про те, що тайванські території згідно з міжнародним правом належать Китаю, адже після ІІ Світової війни було підписано два документи, які регулювали це питання:
- Каїрська декларація;
- Потсдамська декларація.
При цьому промова Цінь Гана була явно пропагандистська, адже в ній він апелює до таких понять, як сепаратизм, а людей, які бажають його відділити від рідного Китаю, він називає злочинцями.
Нові імператори
У промові Голови МЗС є багато тез, схожих на ті, що звучать з вуст другого диктатора – російського:
- Пекін не допустить відділення будь-якої частини Китаю, які б заходи не довелося застосувати;
- сепаратистські сили намагаються скористатися ситуацією, щоб нашкодити Китаю;
- Пекін не підведе 1,4 млрд китайців, які чекають від уряду на рішучі дії;
- приналежність Тайваню – корінний китайський інтерес.
Без США не обійдеться
Тим часом Тайвань не чекає агресії зі складеними руками. Вже відомо, що днями було підписано контракт вартістю 1,17 млрд доларів, за яким буде придбано майже 400 ракет типу Harpoon. Це протикорабельні ракети наземного базування, якими можна буде відбивати атаки противника з:
- літаків;
- надводних човнів;
- берегових установок.
Придбані такі протикорабельні ракети будуть в США.
Тим часом представник ЄС з закордонних і безпекових справ закликав розпочати патрулювання в районі Тайванської затоки європейськими військово-морськими силами.