Спалах небезпечної інфекції відбувся у Львівській області. Кількість заражених осіб продовжує зростати щодня. Один пацієнт вже помер, а ще один знаходиться в реанімації.
Що відомо
Всіх заражених доставляють до Львівської обласної інфекційної лікарні. Про динаміку захворювання можна судити з росту кількості уражених лептоспірозом: якщо за попередній місяць їх було пʼять, то зараз в лікарні вже вісім осіб з цим діагнозом.
Пʼятеро пацієнтів проживають в Стрийському районі Львівської області, тому вважається, що джерело зараження знаходиться саме там. Ці люди мешкають в таких містечках, як Моршин і Дрогобич, а поєднує їх всіх нещодавнє купання в річці Стрий. Лікарі вважають, що зараження пройшло під час купання.
Хто хворіє
Характерно, що всі хворі поступили у відділення у важкому стані. Зараз наймолодшому пацієнту 32 роки, а найстаршому – 70. За минулий місяць одна особа у Львівській обласній лікарні з діагнозом лептоспіроз померла, вилікувати її не вдалося.
Характерно, що діти на це захворювання, як правило, не хворіють.
Як протікає
Після зараження симптоми проявляються не одразу, а через 2 дні – 4 тижні.
Серед початкових ознак захворювання можуть бути головний біль, біль у мʼязах, лихоманка, діарея. Пізніше можуть додатися більш тривожні симптомі:
- ураження нирок;
- ураження печінки;
- менінгіт.
Не виключається летальність, навіть при медичній допомозі. Тенденція така, що чим старша особа, тим важче протікає лептоспіроз.
Бактерія, яка викликає зараження, потрапляє у воду чи грунт разом з сечею гризунів, собак, коней або рогатої худоби. Також можна заразитися при поїданні мʼяса заражених тварин.
До війни розповсюдження лептоспірозу в Україні вдавалося ефективно контролювати.