Європейські країни наразі опинилися перед загрозою, яка стає все більш реальною. Ризик війни на території ЄС, який ще нещодавно здавався немислимим, зараз набуває реальних обрисів. На цьому тлі європейців закликають готуватися до можливих кризових ситуацій. Радник президента Єврокомісії та колишній президент Фінляндії Саулі Нііністьо закликав європейців забезпечити себе основними ресурсами на випадок екстрених ситуацій.
Що рекомендують запасти європейцям?
На випадок надзвичайної ситуації Нііністьо радить населенню Європи зробити запаси продуктів тривалого зберігання, питної води, медикаментів, а також інших речей, які можуть виявитися критично необхідними. До переліку увійшли:
- Їжа з тривалим терміном зберігання: консерви, крупи, сухі супи;
- Вода: мінімум 2 літри на особу на день;
- Ліки: як індивідуальні медичні препарати, так і базовий набір першої допомоги;
- Ліхтарики та батарейки: джерела світла та енергії на випадок відключень;
- Радіоприймачі з портативним живленням: для отримання інформації у разі порушення зв’язку.
Також європейські уряди рекомендують громадянам мати мінімальний запас, який дозволить виживати автономно протягом щонайменше 72 годин. Це так званий стандарт самозабезпечення на випадок катастрофи, який уже давно діє в багатьох розвинених країнах.
Чому попереджають саме зараз
Європейські аналітики наголошують, що попередження про запаси виникає на тлі нестабільності та посилення загроз із боку Росії. За словами Нііністьо, російська агресія проти країн Європи перестала бути гіпотетичним сценарієм, адже майже щодня звучать погрози на адресу Польщі, Фінляндії та країн Балтії. Раніше подібні рекомендації були нечастими, але тепер у країнах ЄС усвідомлюють, що до війни потрібно бути готовими завжди.
Пріоритети безпеки для Європи
На думку Нііністьо, Європа повинна не тільки готувати населення, а й працювати на державному рівні над розширенням ресурсів для безпеки. Серед запропонованих заходів:
- Збільшення бюджетів на безпеку та кризові заходи;
- Посилення обміну розвідувальною інформацією між країнами ЄС;
- Розробка інструкцій на випадок надзвичайних ситуацій.
Ці заходи спрямовані на посилення єдності країн ЄС у часи нестабільності та необхідність проактивно захищати свої інтереси та безпеку.
Підготовка до кризи
Попередження Саулі Нііністьо – це своєрідний заклик для європейців серйозно ставитися до питань безпеки. Заходи щодо самозабезпечення та готовності на випадок війни, які ще кілька років тому здавалися надлишковими, тепер стають нормою. Європа готується до невизначеного майбутнього і закликає громадян підготуватися до будь-яких можливих сценаріїв.