Лихоманка зі штучним інтелектом закінчується: великі корпорації відмовляються від його використання

Рік тому спостерігався скачкоподібний перехід багатьох компаній на послуги ШІ в різних сферах. Для багатьох розробники створювали спеціальні програми на основі штучного інтелекту, які коштували дуже дорого, але обіцяли значну економію і модернізацію в результаті. Зараз відбувається рівно протилежне: все більше клієнтів відмовляються від такого формату, хоч послуга вже і сплачена. Що ж змушує вдаватися до таких дій?

Відмовляється слухатися

Користувачі стикаються з тим, що технологія майбутнього веде себе непередбачувано. Найчастіше для описів роботи застосовують слово “некерований”. 

Прикладом може стати McDonaldʼs США, в котрому теж вирішили поставити крапку на співпраці зі Штучним інтелектом. Експеримент почався ще в 2021 році, коли функцію в тестовому режимі запровадили більш ніж в сотні закладів для подальшої перспективи розширення. Проте з кожним місяцем кількість скарг на ШІ-помічника збільшувалась.

Це були помилки на кшталт таких:

  • Незаплановане додавання в солодке морозиво бекону;
  • Додавання до замовлення клієнта наггетсів сумою на 211 доларів;
  • При замовленні ванільного морозива і пляшки води ШІ-помічник видав інше – пакетики кетчупу і дві порції вершкового масла. 

Тут описано випадки, коли не помітити помилки просто неможливо, але бувають і більш дрібні порушення, які здебільшого фіксують працівники мережі. Наприклад, не кожен клієнт на смак зрозуміє, що йому додали котлету іншого типу, поклали не такий, як потрібно соус і т.і. Подібні помилки фіксують вже по звітам і витратам, але більшість їх все ж таки залишається невикритими.

Баланс у всьому

Спочатку ці недоліки намагались усунути розробники програм, але успіхів поки що не досягли. Щоб відповідати стандартам компанії, прийнято рішення повернутися до застосування класичних технологій. Висновок такий: поки що людський ресурс неможливо повністю замінити цифровими продуктами.

Але це не означає, що ШІ зазнав фіаско з усіх сферах. Багато в чому його успішно застосовують. Просто вищенаведені приклади – чудова демонстрація того, що штучний інтелект не стане чарівною паличкою або прокляттям, як вважали люди, а просто збалансовано і обмежено займе свою нішу в сучасному світі.