Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the newsreaders domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /www/wwwroot/eaukraine.eu/wp-includes/functions.php on line 6170
Американці вирішили його “задушити”: помічник держсекретаря США розповів про наміри щодо російського проекту - Євроатлантична Україна

Американці вирішили його “задушити”: помічник держсекретаря США розповів про наміри щодо російського проекту

Тиждень тому було оголошено наступний санкційний пакет, і в ньому крім всього іншого є російський газовий проект “Arctic LNG 2″. А тепер помічник держсекретаря США з питань енергетики дав пояснення щодо намірів: мета – не лише перешкодити роботі проекту, але і повністю “задушити його”. Але “душити” доведеться разом з партнерами, які вклали інвестиції в цей газовий гігант. Хто ж вони?

Хто володар?

Компанія, якій належить “Arctic LNG 2”, російська. Вона називається “Новатек” і входить в 8 найбільших приватних компаній Росії. Також вона посідає 3 місце по доведеним запасам газу в світі. 

“Arctic LNG 2” – другий проект компанії. Першим був “Ямал СПГ”, але для реалізації другого амбіційного плану довелося вдатися до залучення інвесторів. Ще у 2019 році Путін особисто зустрівся з премʼєр-міністром Японії, щоб підписати договір на інвестицію від Токіо розміром 3 млрд доларів. 

За документами учасниками проекту є:

  • “НОВАТЕК” (Росія) — 60 %,
  • Total (Франція” — 10 %,
  • CNPC (Китай) — 10 %,
  • CNOOC (Китай) — 10 %,
  • Japan Arctic LNG (Японія) — 10 %.

Перепони

Будівництво велось швидко:

  • Вже через рік після укладання угод в 2022 році готовність проекту становила 32%;
  • В листопаді 2021 було укладено на 2 роки контрактів, за якими газ почнуть поставляти вже з 2025 року;
  • На кінець 2021 року готовність проекта становила 59%.

А далі Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну і була обкладена санкціями, що мусило уповільнити темпи будівництва. Проте, цього не сталося, і голова НОВАТЕК восени 2022 року заявив, що компанія змогла отримати з-за кордону все потрібне обладнання, тому перша черга проекту запуститься вже в 2023 році. 

Дії чи наступні погрози

І Росія насправді отримала від Заходу все, що було потрібно: виявилось, що починаючи з лютого 2022 року 3 країни світу відправили в Росію для “Arctic LNG 2” обладнання на 400 млн доларів. Це:

  • Велика Британія;
  • Італія;
  • США. 

Завдяки цьому першу лінію будівництва Росія завершила точно в призначений термін – влітку 2023 року. 

Але тепер США вирішили більш жорстко підійти до санкцій, і додати безпосередньо “Arctic LNG 2” до санкційних списків, щоб проект не запрацював. Виглядає так, що зараз, коли обладнання вже надіслане, можна і поговорити про реальні санкції. Але питання про те, чи будуть це реальні кроки або все залишиться на рівні балачок, як і минулого разу, залишається відкритим. Бо як показує практика, коли йдеться про реальні суми, заборони – не такі вже й заборони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *