Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the newsreaders domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /www/wwwroot/eaukraine.eu/wp-includes/functions.php on line 6170
Кримський міст або “Гроші не пахнуть”: в Норвегії оштрафували компанії, які долучились до будування Кримського мосту - Євроатлантична Україна

Кримський міст або “Гроші не пахнуть”: в Норвегії оштрафували компанії, які долучились до будування Кримського мосту

Анексію Криму, як і побудову Кримського моста, одностайно осудила вся Європа. Однак, виявилося що суспільна думка і політика – це одна справа, а можливість заробити на російській агресії – це зовсім інше. Як-то кажуть, нічого особистого, таке життя. 

Саме тому декотрі приватні європейські компанії виявились втягнуті в скандали, повʼязані з будівництвом Кримського мосту. Нагадаємо, що ця будова стала символом окупації Кримом Росією, а як показав час, мільйони на його возведення виділяли не лише задля пропагандистських цілей, а і в ході підготовки майбутнього наступу на територію України. Саме цей мост – головна артерія постачання зброї та важкої техніки в південні області. 

Щоб завадити побудові Кримського мосту, ЄС свого часу ввів санкції проти Росії. Але стримало це не всіх. Так, в Нідерландах обклали штрафами чотири компанії і вісім приватних осіб. Їх визнано винними в допомозі РФ, яку вони надавали агресорові протягом трьох років, починаючи з 2017 року.

В чому винні

Ще під час слідства було оголошено підозру, згідно якої 8 осіб чинили ті дії, які заборонено стосовно підсанкційної країни:

  • постачали спеціальні машини;
  • надавали запчастини;
  • надавали консультації та інше.

Як зазначили у прокурора, “Кримський міст побудували в деякій мірі завдяки голландським знанням і досвіду”. 

Навіщо

Не дивно, що переступити через закон вирішили для отримання прибутків. Відомо, що лише одна з цих компаній отримала прибуток розміром у 71 тис єврів. Але насолодитися коштами не вийде: вони конфісковані прокуратурою Нідерландів. 

Покарання люди і компанії отримали такі:

  • правопорушники – від 20 до 60 годин громадських робіт;
  • компанії – штрафи, загальна сума яких складає 160 тис євро. 

Суперечки навколо покарання

Вже зараз багато людей обурені тим, що покарання недостатньо строге. Особи, що допомагали в побудові Кримського мосту, відбудуться суспільними роботами протягом кількох днів чи тижнів. Це неможливо порівняти з тією шкодою, яку завдав міст, враховуючи кількість людських жертв серед українців. 

З іншої сторони є багато людей, які радіють, що ці злочини взагалі викрили і справи дійшли до суду. Можливо, це стане певним застереженням для тих, хто продовжує свій бізнес в обхід санкцій. В той же час, дехто вважає, що таке незначне покарання лише довело: серйозних втрат не буде, тож заборону порушити не страшно.

І найбільше засмучує те, що засідання проходили за закритими дверима, тож назви компаній-порушників невідомі. Вони і надалі будуть надавати послуги в Нідерландах і за їх межами. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *