В НАТО офіційно визначили дві умови, за яких війська введуть в Україну

Ці умови за лаштунками називають “червоні лінії”. Якщо Росія вдасться до них, то натівські війська відправлять для втручання в Україну. Які ж це умови?

Визначення “червоних ліній” відбулося конфіденційно і без офіційного повідомлення. Стало відомо про дві з них, хоча, цілком можливо, що насправді їх озвучено більше. Ці умови приведуть до прямого втручання НАТО у війну.

Питання про це дуже пульсуюче. Навіть пропозиція Президента Франції Макрона ввести контингент в Україну, який буде задіяно на допоміжних етапах, а не в боях, викликав бурхливу реакцію. Йшлося про розмінування, навчання українських військовослужбовців і таке інше. 

 Треба одразу підкреслити, що блок не підготував план відправлення своїх людей. В Альянсі лише оцінюють алгоритм дій на той випадок, якщо в російсько-українську війну буде втягнено нові треті країни. 

Отже, умови введення натівських військ в Україну наступні:

  1. Пряма чи опосередкована участь у війні третьої країни, яка не є субʼєктом Російської Федерації. Найімовірніше, такою може стати Білорусь. Вважається, що Росія могла вдатися б до прориву північно-західного українського кордону і тим самим прокласти коридор від Білорусі до Києва. Таким чином Мінськ був би фігурантом війни, бо при цьому його армія і арсенал стали б вирішальними для Кремля. Але Москва мусить усвідомлювати, що такий варіант лише перевів би оборону на нову стадію з залученням НАТО.
  2. Провокативні військові дії проти Балтійських країн, Польщі чи Молдови. В такому випадку провокацією вважатиметься не лише пряме вторгнення, але і удари з повітря, до яких росіяни можуть вдатися, щоб перевірити готовність реагувати з боку Заходу. 

Визначено і критичний час коли Росія могла б тестувати другий сценарій – це період виборів до Європарламенту або обрання Президента США. Щоб не допустити цього, треба вже зараз сформувати чітку позицію, яку знатиме Путін.

Якщо перекласти все вищесказане на звичайну “недипломатичну” мову, то визначення “червоних ліній” означає наступне: Росія мусить усвідомити, що за спроби завоювати будь-яку європейську столицю включно з Києвом, НАТО обовʼязково втрутиться в конфлікт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *