Дивна риторика з Китаю: на Росію чекає поразка

Прогноз поразки Росії, яка є стратегічним партнером Китаю, – це те, чого найменше очікували почути з Пекіну. Однак саме про це повідомив Пекінський університет на основі дослідження та моделювання ситуації.

Результати дослідження представив директор Центру досліджень РФ та професор Пекінського університету Юйцзюнь. Він зробив висновок, що на Росію чекає фіаско у повномасштабній україно-російській війні, і це станеться з таких чотирьох причин:

  1. Неочікуваний рівень опору українців. Особливо неприємним сюрпризом став опір цивільних мешканців. Саме національна єдність визначила те, що блицкриг був не дуже успішним, а подальші дії окупаційних військ на захоплених Росією територіях викликають все більше неприйняття.
  2. Розрахунок на те, що міжнародна підтримка призупиниться за кілька місяців, виявився неправильним. Хоча на третьому році війни її обсяг значно зменшився в порівнянні з 2022 роком, Росії так і не вдається досягти поставлених цілей.
  3. Характер російсько-української війни, який суворо залежить від співвідношення військової промисловості, характеру та типу командування, зв’язку та роботи розвідки. Росія в цьому плані значно поступається Україні. Можливо, головна причина – недостатнє відновлення після розпаду Радянського Союзу. Ймовірно, якби РФ готувалася ще близько п’яти років, результат був би зовсім іншим.
  4. Інформаційні неточності російської влади. Навколо Путіна сформувався певний інформаційний кокон, який не міг не виникнути при такому довгому періоді авторитарного правління. Достовірні дані розвідки не доходять до верхів, а система військового керівництва повністю відчужена від можливості виправляти помилки, оскільки про них говорити просто не можна.

На думку китайського науковця, поразка через комбінацію цих чотирьох пунктів майже невідворотна, і Кремлю доведеться повністю вивести армію з усіх окупованих територій, включаючи Крим.

Більше того, дослідник вважає, що саме російсько-українська війна – переломний момент для Росії, оскільки привела до таких різких результатів:

  • міжнародна ізоляція від Заходу;
  • створення сприятливого ґрунту для появи так званих сценаріїв “чорного лебедя”, першим прикладом якого стало повстання “Вагнера”;
  • неймовірний ріст етнічної напруги усередині країни.

Найцікавіше, що навіть ядерна зброя не гарантує Росії успіху. Так вже було, наприклад, коли американці вивели свої війська з Кореї, В’єтнаму та Афганістану.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *