Краще пізно, ніж ніколи: США і Німеччина можуть змінити рішення про застосування зброї по території РФ

Представник Білого дому, державний секретар Ентоні Блінкен, заявив, що Вашингтон буде “адаптувати і коригувати” свою позицію залежно від ситуації на полі бою. Адміністрація президента США Джо Байдена може бути готова “терпимо” ставитися до ударів українських військових по території Росії. Блінкен підкреслив, що США не заохочували і не підтримували атаки українських Сил оборони по території Росії, але зазначив, що українці мають самостійно ухвалювати рішення про те, як їм краще захищатися від російської агресії.

Відповідаючи на запитання журналістів про те, чи можуть США підтримати атаки України на Росію, Блінкен зазначив, що його фраза “адаптація і коригування” означають саме це. Зі слів державного секретаря, США будуть пристосовувати свою політику залежно від розвитку ситуації.

Тим часом уряд Німеччини почав обережно відмовлятися від своїх сумнівів щодо дозволу Україні завдавати ударів по військових об’єктах на території Росії. Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Україна може використовувати зброю, яка поставляється Німеччиною, “в рамках міжнародного права”, маючи на увазі, що ця зброя може бути використана проти агресора. Зміни проходять дуже стрімко, кардинально різні позиції озвучуються практично щодня.

Прессекретар Шольца, Штеффен Гебестрайт, заявив, що “оборонні дії України не обмежуються власною територією” і можуть поширюватися на територію агресора. Він не розкрив точних домовленостей між Берліном і Києвом з цього приводу, але анонімне джерело, знайоме з позицією уряду Німеччини, підтвердило, що Шольц схиляється до дозволу Україні використовувати німецьку зброю для ударів по Росії.

Варто зазначити, що Путін почав погрожувати Заходу, щоб той не дозволяв Україні завдавати ударів по території Росії. За його словами, удари українських Сил оборони західною зброєю потребуватимуть безпосередньої участі Заходу у конфлікті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *