Наступ Росії на пʼяти фронтах як результат затримки західної допомоги: чи є план “Б”?

Російська армія врахувала затримки із надання західної допомоги Києву і розпочала новий наступ в дуже підходящий для Кремля момент – напередодні виборів Президента Росії. Причому, зроблено це по багатьом фронтам, щоб не дати змоги українським підрозділам укріпити захист в якомусь певномі місці. Чого очікувати далі?

Накопичили достатньо

Те, що наступ дійсно розпочався, за останні дні вже відчули жителі прифронтових міст. Зараз відомо про пʼять напрямків, де відбуваються активні наступальні операції:

  • Марʼїнський напрямок (Донецька область);
  • Під Авдіївкою (Донецька область);
  • В околицях Роботиного (Пологівський район Запорізької області);
  • Кремінський напрямок (Луганська область);
  • Бахмутський напрямок (Донецька область).

Щоб мати змогу розпочати наступ, російська армія накопичила 40 тис солдат під Маріуполем і близько 110 тис військовослужбовців поблизу Купʼянська і Лимана. 

Повна невизначеність

Мета цієї операції – повернути під контроль Росії українські землі, які ВСУ деокупували протягом 2022-2023 років. 

В ході операції вони вже досягнули відступу українських військ з Авдіївки, і головною причиною став якраз брак артилерійських снарядів і систем ППО, які становили основу захисту Авдіївки. 

Постійний брак обладнання і зброї і змушена економія через можливість повного припинення допомоги з боку США стали “спусковим гачком” для російської армії, щоб розпочати обмежений наступ. Але не виключено, що інтенсивність цієї операції надалі лише наростатиме. 

Військові аналітики вважають, що це стане причиною, з якої українська сторона не зможе підготуватися до контрнаступальних операцій, до яких треба готувати особовий склад і накопичувати техніку. Наскільки сильним буде переміщення лінії фронту, наразі сказати важко.

Правильно реагувати

Психологи попереджають: найближчими днями українці мають дуже виважено ставитись до новин, оскільки в медіа постійно зʼявлятиметься інформація про важкі бої, про те, що певні населені пункти окуповано. Треба памʼятати, що їх значна частина запускається в рамках ворожої ІПСО і направлена на підрив морального стану українців. Паралельно з цим надалі “розхитуватиметься” суспільний настрій, зростатиме незадоволення діями влади.

На фоні нового наступу головне питання полягає в тому, чи є у Києва план “Б” на випадок, якщо США надалі не підтримуватиме Україну. Президент України Зеленський днями відповів на це, що ніякого запасного плану не розроблено, бо є 100-відсоткова впевненість в тому, що Білий дім як основний партнер не відмовиться від надання допомоги, оскільки це суперечить американській стратегічній геополітиці. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *