Наступ чи імітація: що відбувається на Харківщині?

Ситуація на Харківщині загострилась. Те, що російська армія намагатиметься захопити Харків – колишню столицю України, говорять вже не перший місяць. І говорять про це так багато і так гучно, що виникає цілий ряд питань: а навіщо ворог так активно розповідає про свої плани? Хіба не в його інтересах, щоб наступ відбувався неочікувано, а противник був не готовий до цього? Давайте детальніше подивимось на те, що відбувається.

Реальна картина

Ситуацію частково пояснив керівник Центру протидії дезінформації від РНБО Андрій Ковальов. Перш за все, треба звернути увагу не на його салова, а на його посаду, щоб стало зрозуміло: справа стосується не лише прямої бойової стратегії. Сили оборони запевняють, що станом на сьогодні ситуація контрольована.

Так, ворог дійсно активний, і це відображається в таких його діях:

  • атаки в лінії зіткнення стали частішими;
  • проводиться розвідка боєм;
  • побільшала кількість живої сили і техніки з російського боку;
  • декотрі зони російські підрозділи змогли зайняти.

Але Андрій Коваленко зазначає, що шуму більше, ніж ефекту, тому що все це супроводжується інформаційною роботою російських воєнкорів, які щоденно доповідають про прорив на десятки кілометрів вглиб України. 

Спеціалісти вважають, що на даному етапі головна мета росіян – викликати паніку. Особливо ефективно це з огляду на те, що в деяких зонах того напрямку відсутній український звʼязок і інтернет. Користуючись з інформаційного вакууму, можна легко викликати велику паніку серед місцевого населення, що є одним з важливих механізмів боротьби. 

Інформація – дезінформація

Насправді ситуація змінюється дуже швидко, іноді  – кілька разів на добу. Ворог постійно намагається закріпитися на нових територіях, а українські підрозділи його звідти намагаються вибити. Ці “інформаційні гойдалки” дуже впливають на українців, тому треба відповідально ставитись до інформації, яку споживаємо, щоб не допомагати панічними настроями ворогу. Головним каналом новин краще обрати офіційні джерела. Можливо, тут все висвітлюється не в перші секунди, проте, точно після офіційного підтвердження. Саме це допоможе зберегти себе від емоційного виснаження, чого і добивається Росія.

Переважна більшість військових експертів вважає, що картина під Харковом більше нагадує спроби створити ілюзію наступу на цьому напрямку, щоб стягнути сюди максимум українських ресурсів, а потім вдарити в іншомі місці. Саме тому тут використовується обмежений резерв і живої сили, і військової техніки. Російська сторона несе втрати по обом цим пунктам, але і українські підрозділи, по яким посилились обстріли, – теж. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *