Пʼять прорахунків Кремля щодо України

З самого початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну експерти відмічають ряд закономірностей, які часто не відображали очікування військово-політичного російського істеблішменту. В чому ж полягають ці прорахунки?

Причини лежать в політичній, соціальній та військовій площини. Давайте звернемо увагу саме на військову проблематику.

Перше: Недооцінка супротивника

Командири армії РФ не очікували такого спротиву з боку українців. Реальні плани полягали на відсутності несприйняття нової сили населенням, або принаймі швидкою капітуляцією великих міст. Дуже неприємним сюрпризом стало те, що бліцкріг перетворився на затяжну війну, до якої ніхто не готувався. Росію не лише зупинили, але і повернули багато територій. 

Навіть на завойованих територіях населення продовжувало чинити опір, що вимагало і вимагає додаткових ресурсів для утримання тут контролю. 

Друге: Непродумана логістика

Ця проблема обернулася перебоями забезпечення російських військ харчуванням, паливом і боєприпасами. Спеціалісти називають це найбільшим факапом в планування вищого військового керівництва РФ. Доречі, ця проблема у них стабільна: це спостерігається в історичному розрізі, починаючи з Кримської та російсько-японської війни і донині. 

В НАТО, наприклад, на організацію логістики виділяються значні кошти, для цього є спеціальні регламентовані документи і вимоги.

Третє: Інтелект штучний і звичайний

Україна задіяла дуже високий рівень цифрових технологій. Зараз в кожному підрозділі задіяний інженер-програміст, передові концерни  постачають в українську армію передові технології. В той же час міжнародні санкції унеможливили потрапляння найновіших напрацювань в Росію, а прогрес завжди був рушійною силою перемог.

Четверте: Дисциплінарні проблеми

В російських військах практично з перших днів війни виявився високий рівень дисципліни, погана підготовка, низька мотивація і незадовільний моральний стан солдат. Україна теж поглибила ці аспекти за допомогою міжнародної підтримки і інформаційної війни. Скме ц3е стало однією з причин, які дозволили повернути під контроль України значні території.

Пʼяте: Стратегічні і тактичні помилки

Застарілі тактики та неефективне командування на місцях призвело до потреби переоцінки стратегії. Але на все це пішло занадто багато часу, а час на війні – основна зброя. Тому російська кампанія, яка називається СВО, була невдалою попри неймовірну чисельну перевагу і перевагу в техніці. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *