Скільки Україні коштує один мобілізований?

Нова хвиля мобілізації разом з підписанням мобілізаційного закону в Україні викликала безліч питань. Але питання і проблеми зʼявились не лише у пересічних українців, а одночасно і у тих, хто цю мобілізацію організовує. Призвати одну особу в армію коштує дорожче, ніж можна собі уявити, і одне з ключових питань полягає у тому, де країні взяти необхідні кошти. Тож в яку суму обходиться мобілізувати одного українця на даний момент?

Вкладання грошового ресурсу у військовослужбовців відбувається щоденно. За приблизними розрахунками, утримання лише однієї особи в армії коштує більше, ніж 1 млн гривень за рік. Ще чималу частину треба знайти для щомісячних виплат мобілізованому.

Варто памʼятати і про те, що самий напружений і витратний період – це перші дні після потрапляння в навчальний центр або в частину, бо тут труба забезпечити людину всім необхідним. Минулого року сума на одного мобілізованого складала мінімум 1,3 млн гривень, але через ріст курсу долара вона поступово збільшується, і передбачити, якою вона стане до кінця поточного року, важко. Не треба також забувати про додаткові винагороди, лікування за потреби після поранення тощо. 

Сама велика частина йде на:

  • обладнання;
  • харчування;
  • постачання зброї;
  • забезпечення боєприпасами.

На момент відпустки або лікування витрати теж не скасовуються. 

З минулорічної суми на одну особу можна приблизно вирахувати мінімальні витрати на військовослужбовців в Україні. Вони складатимуть щонайменше 1,7 трлн гривень. 

Знайти такі кошти країні з напівзруйнованою економікою вкрай важко, особливо, якщо врахувати, що Росія і надалі продовжує руйнувати промислово-господарські підприємства практично у всіх українських областях. Податкові надходження в скарбницю впали одразу після початку війни, і коли вони зможуть вийти на колишній рівень, поки що невідомо. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *