Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the newsreaders domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /www/wwwroot/eaukraine.eu/wp-includes/functions.php on line 6170
Україна мусить кардинально змінити тактику війни - Євроатлантична Україна

Україна мусить кардинально змінити тактику війни

Українська армія в перші місяці після повномасштабного вторгнення Росії продемонструвала фактично диво: більшість військовослужбовців не мали бойового досвіду, проте показали себе неймовірно професійно. Але пройшло 18 місяців, і все більше військових експертів висловлюються з приводу того, що принциповий підхід української влади до війни в Україні треба змінювати. 

Надовго, а можливо, назавжди

Перше, що потрібно усвідомити: війна не закінчиться скоро. Розмови про кілька місяців – півроку можуть собі дозволити популісти, але влада, а й народ мусять зрозуміти, що війна – це та реальність, в якій треба буде жити роками. Не менш ймовірно – десятиліттями. І від того, як швидко це вдастся усвідомити, залежить якість наступних десятиліть.

Метри і кілометри

Виходячи з вищесказаного, треба змінити і ставлення до мети кожного бою і глобальних воєнних операцій. Як би не боліла українцям втрата своїх територій і як би сильно не хотілось повернути їх як можна швидше, запеклі бої за сто метрів землі з сотнею загиблих та поранених нераціональні. Коли війна триває роками, найголовніше – зберегти армію і солдат. Відвойований кілометр і втрачений підрозділ – це не перемога, а поразка. Хіба що йдеться про надзвичайно важливу стратегічну точку, яка надасть значну перевагу. 

Всі там будемо

Третя важлива зміна – це підхід до мобілізації і демобілізації. На даний момент мобілізація – таке собі прокляття, якого з усіх сил намагається уникнути багато чоловіків призовного віку. І причина полягає не у відсутності бажання захищати Батьківщину, а в тому, що практика демобілізації наразі не діє адекватно.

Ситуація така, що для військовослужбовців наразі існує лише два шляхи покинути лави ЗСУ:

  1. після отримання важкого поранення, наслідком якого є неробоча група інвалідності;
  2. посмертно.

Отже, як в старому анекдоті, вибратись звідти живцем варіантів немає. Фактично після мобілізації у людини дуже похмурі перспективи. Щоб уникнути такої ситуації, треба усталити терміни служби в армії. Якщо солдати знатимуть, що, наприклад, за рік-півтора їх демобілізують, це змінить їх моральний стан. 

До того ж, за такої практики військо поступово ставатиме більш досвідченим через кілька причин:

  • знаючи, що більшості доведеться служити, ще в цивільному житті люди починали б готуватися;
  • солдати з бойовим досвідом ділилися б знаннями після демобілізації;
  • суспільство більше було б залучене до допомоги ЗСУ, бо з цим безпосередньо стикнулася б майже кожна родина.

Експерти рекомендують ввести таку практику вже найближчими місяцями, щоб підвищити ефективність армії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *