Чи готова Україна здатися?

Це питання загострилося на фоні заяви керівника центру досліджень Росії і колишнього Міністра закордонних справ України Володимира Огризка. Він коментував сказане нещодавно заступником начальника ГУР Міноборони Вадима Скібіцького про те, що способу виграти війну лише на полі бою в України немає. Чи дійсно Київ готується завершити війну за знаком мінус?

Огризко розповів, що сама по собі заява представника Міністерства оборони не є катастрофічною, адже він має право на власну думку. Але проблема полягає в тому, що мати думку з якогось питання – це одне, а офіційно проголошувати її – це інше. Якщо ще й додати до цього, що питання практично екзистенційне для України, то зрозуміло, що на висловлювання таких категоричних заяв треба отримати дозвіл, якщо не наказ, щоб не потрапити в скандал і не втратити посаду. 

Колишній Міністр закордонних справ вбачає в цьому підготовку громадськості до думки, що треба здаватися. А найгірше, що це прослідковується не лише в цій заяві, а і в низці інших. Подібні думки лунають не вперше. Їх зміст полягає в тому, що ситуація зайшла в глухий кут: або партнери зброю не надають, або надають, але занадто повільно, тому іншого виходу немає. 

Саме небезпечне те, що схожа риторика наростає саме перед проведенням Глобального саміту миру, який назначено на червень. На цей міжнародний захід покладають великі надії, політологи зазначають, що цього року там дійсно готуються приймати важливі рішення стосовно російсько-української війни. Однозначно там будуть ті, хто закликатиме до мирного врегулювання конфлікту, до його замороження, до будь-яких дій, які “зупинять кровопролиття”. Звичайно, Україні кровопролиття не потрібно, але пристати на умови Росії, щоб через кілька років отримати новий нищівний удар, що спричинить ще більше руйнування і несиметрично підвищить кількість смертей – дуже погана альтернатива нинішній війні. 

Перший Глобальний саміт заплановано на 15-16 червня в Швейцарії. Готуються до нього як Україна, так і Росія, а також – треті країни. Заявлено, що його основна мета – “створення спільного розуміння щодо методів досягнення всеосяжного, справедливого і міцного миру для України згідно міжнародного права і статуту ООН. 

Хоч Росія офіційно не запрошена туди, є підозра, що Кремль планує зірвати цей захід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *