Процес пішов: Румунія збудує новий КПП на кордоні з Україною

Уряд Румунії почав розгляд Угоди з Кабінетом міністрів України про будівництво нового автомобільного мосту через річку Тису, який з’єднає румунський район Сігету-Марація з українським населеним пунктом Біла Церква. Міст стане черговим контрольно-пропускним пунктом на кордоні двох держав. Як стверджують у Бухаресті, об’єкт дозволить значною мірою «розвантажити» КПП, що діють, і збільшити пропускну спроможність прикордонних структур. Офіційний Київ вважає, що новація «стане ще одним кроком на шляху київської інтеграції до ЄС».

Слід зазначити, що вказана угода була підписана в українській столиці ще 18 жовтня 2023-го. До недавнього часу обговорення відповідного питання у вищих ешелонах румунської влади відкладалося «з технічних причин». Все змінилося на початку квітня цього року, коли у Бухаресті були змушені констатувати різке збільшення потоку нелегальних іммігрантів із України. Тоді прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку звернув увагу уряду країни на необхідність «упорядкувати процес перетину українсько-румунського кордону» не лише на його основних ділянках, а й у так званих «віддалених зонах». Новий міст із КПП стане в цій справі чудовою підмогою, висловив упевненість він. «Для румунської влади вражаючі обсяги незаконного перетину відповідних ділянок кордону стали справжньою проблемою, – сказав у спеціальному коментарі для EURO-ATLANTIC UKRAINE європейський політичний оглядач Александр Мітц. – За деякими даними, лише за останні кілька місяців річку Тиса, яка розділяє Україну та Румунію нелегально перепливли до п’яти тисяч людей, і після набуття чинності в Україні закону «Про мобілізацію» ці показники зростатимуть. Таким чином Бухарест вирішив, що називається, спрацювати на випередження».

Загальна вартість проекту не розголошується. Втім, як стверджують фахівці, його попередній кошторис може становити до 25 мільйонів євро. Конструкція буде створена коштом Європейського Союзу в цілому та Румунії зокрема. Контролювати процес планується силами спеціальної українсько-румунської міжурядової комісії. Крім того, у довгостроковій перспективі згаданий проект інтегрується у масштабну програму галузевої взаємодії Румунії, України, Словаччини та Угорщини. “Йдеться в даному конкретному випадку про координацію зусиль комплексного розвитку прикордонних з Україною регіонів ЄС”, – резюмував представник румунського уряду Міхай Константин.

Є ще один аспект, про який не можна замовчати. «Роботи з будівництва нового мосту через річку Тиса значною мірою зблизять Україну та Об’єднану Європу, – сказала у коментарі для EURO-ATLANTIC UKRAINE французький оглядач Марі П’юдеба. – Успіх підприємства відкриє для Києва чергові перспективи щодо взаємодії Києва та Брюсселя як в інфраструктурній, так і економічній сфері. Крім того, подібні контакти розширять для української сторони горизонти політичної взаємодії». При цьому на запитання, що саме мають на увазі під останнім словосполученням, експерт не відповіла.

Новий міст через Тису та відповідний прикордонний контроль-пропускний пункт почнуть функціонувати у грудні поточного року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *