Аналіз Рамштайну: до чийого програшу готується світ

14 лютого в Брюсселі відбулася наступна зустріч контактної групи з питань української оборони у форматі Рамштайн. Саме цю зустріч експерти назвали визначальною. Які її результати і чому вона настільки важлива, піде мова далі.

Оперативний і стратегічний наступ

Слід зазначити “три кита”, які стали визначальними для девʼятого Рамштайну:

  1. До середини зими армії України і Росії досягли певного балансу сил, що поставило розвиток війни на паузу. Оперативний наступ місцями здійснює то одна, то інша сторона, проте значних змін це не приносить.
  2. Така ситуація є ідеальним плацдармом для підготовки до стратегічного наступу, тобто, продумування подальшої тактики та накопичення військової техніки. Саме ці задачі зараз вирішує ЗСУ, тому вони стали центральними під час лютневого Рамштайну.
  3. До цього моменту зʼявились передумови для явного стратегічного “просідання” армії РФ, що заявив Голова Обʼєднаного комітету начальників штабів Марк Міллі, який був присутнім на зустрічі контактної групи.

Головна задача зустрічі

Пріоритетні завдання чітко сформулював Голова Пентагону Ллойд Остін. Він сказав, що під час зустрічі буде сформовано технічну базу для початку контрнаступу, який планується навесні.

Саме тому кожна з країн-учасниць визначилась з тим, який внесок вона може долучити до загальної цілі.

Формували три головні напрямки, які повинні були повноцінно “закриті”. Це:

  • боєприпаси;
  • захист неба;
  • формування “танкової коаліції”.

По кожному з цих пунктів отримали прекрасні результати. Не всі в повному обсязі надала інформацію про те, які розміри допомоги задекларувала, але навіть те, що відомо, є більше, ніж задовільним.

Боєприпаси

Всього надати артилерію пообіцяли 16 країн. Лідерами з поставок боєприпасів є:

  • Німеччина – налагодить виробництво боєприпасів для самохідних установок Gepard;
  • Греція;
  • Франція і Австралія наростять виробництво 155-мм боєприпасів для України.

“Танкова коаліція”

Саме західна бронетехніка є одним з найважливіших факторів для контрнаступу. Це не лише танки, але й сучасні БМП. Раніше ЗСУ могли розраховувати лише на зразки радянського типу, які залишились в країні або надавалися союзниками. Зараз ситуація різко змінюється.

До створення “Танкової коаліції” долучились 11 країн, серед яких:

  • США – танки Abrams M1;
  • Норвегія – 8 танків Leopard 2 та 4 броньовані інженерні машини;
  • Німеччина, Канада, Польща, Іспанія, Данія, Нідерланди, Португалія – танки Leopard 2
  • Чехія – модернізовані танки Т-72;
  • Греція – 20 БМП.

Танки типу Leopard планується надати Києву вже через місяць. Зараз працюють над тим, щоб і Фінляндія долучилась до формування “Танкової коаліції”.

Зенітна артилерія

Ця группа озброєння покликана насамперед для того, щоб знищувати повітряні цілі. Найчастіше вони спрямовані на обʼєкти, розташовані далеко від лінії фронта. Збільшення таких систем на озброєнні ЗСУ означає, що мирні міста та села будуть під більш надійним захистом.

Крім того це озброєння допоможе “діставати” цілі в тилу ворога.

Зенітну артилерію для ЗСУ нададуть 9 країн, серед них:

  • Німеччина – 2 системи ППО IRIS-T SLM;
  • коаліція США-Нідерланди – системи Patriot;
  • Франція, Італія – системи ППО SAMP/T.

Загальні висновки

Союзники запланували 100 млрд євро допомоги на 2023 рік, яка буде направлена як на військові, так і на супутні галузі. Лише США збирається оголосити наступний пакет військової допомоги розміром 10 млрд доларів.

Але країни продумували під час Рамштайну не лише найближчі дії поточного року. Наприклад, Норвегія до 2027 року виділить 7,5 млрд доларів для допомоги України. Їх цільове призначенням стануть як військові галузі, так і цивільні.

Серед важливих висновків цієї зустрічі варто зазначити: кількість країн, що приймали участь, зросла до 54. Це означає, що антикремлівська коаліція стає все більшою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *