Все-таки Палестина добилася свого?

Стало відомо, що Генеральна асамблея ООН готується розглянути питання про створення незалежної палестинської держави. Це повинно статися 10 травня. Чи буде таким чином поставлено крапку в ізраїле-палестинському конфлікті?

Як швидко?

Попередньо відомо, що резолюцію хочуть розглянути вже цього тижня. Її суть полягає в тому, щоб признати Палестину рівноправним членом Ради Безпеки. Процес почався кілька тижнів тому, коли проект резолюції було надано на розгляд в Раду безпеки ООН, але його заблокували США. 

В цьому документі рішення Генасамблеї носять рекомендаційний характер, а це означає, що навіть ухвалення резолюції не спричинить створення нового державного утворення, якого добиваються палестинці. Тим не менше, очікується, що документ буде підтримано переважною більшістю членів ООН.

Повторення пройденого

Очевидно, що представник Ізраїлю в ООН Гілад Ердан, мʼяко кажучи, не в захваті від такої перспективи. Він вже звернувся до США з пропозицією покрасти край фінансуванню організації, якщо резолюцію все-таки ухвалять. Такий прецедент вже відбувся, коли UNESCO надали Палестинській адміністрації статус повноправного члену. Тоді США припинило вносити кошти на рахунки міжнародної організації. 

Варто нагадати, що ще в 1988 році Палестинська національна рада оголосила незалежність Палестини. В підтримку тоді висловились 140 членів ООН, за кілька тижнів і місяців незалежний статус вже було визнано десятками держав, але це не спричинило утворення незалежної палестинської держави. Подивимось, чи цього разу намагання буде результативним і чи зможе вона нарешті вирішити проблемне питання між Ізраїлем і Палестиною. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *