В Білому домі розповіли, чи вистоїть Україна під натиском російського наступу

Довгих півроку Конгрес США тягнув з допомогою Україні, і це встигло призвести до негативних наслідків: українська оборона значно просіла через втрати живої сили і техніки. Проте, зараз американці, здається, намагаються наздогнати втрачене, і надають все можливе у найкоротші терміни. Але чи зможе це повернути колишню перевагу української армії на фронті на фоні наступу, який розпочала Росія?

Великі оптимісти

В Білому домі на це питання дивляться позитивно. Там запевняють, що Україна зможе витримати атаки, які відбуваються і відбуватимуться на лінії фронту. Про це заявив радник з комунікацій у сфері національної безпеки Джон Кірбі. 

Він розповів, що про плани Росії стосовно наступу на харківському напрямку знали завчасно, і це дозволило в тісній співпраці з Україною підготуватися до загострення. Зараз очікують, що інтенсивність атак з боку російської армії наростатиме приблизно протягом місяця, для чого сюди буде перекинуто додаткові військові підрозділи. Основна їх задача – створення буферної зони паралельно з російсько-українським кордоном, який буде під контролем росіян.

Але при цьому Кірбі виражає впевненість в здатності Збройних сил України протистояти натиску. Цьому сприяє і те, що постійно забезпечується американське обладнання і зброя, яке необхідне для захисту. За словами радника в сфері національної безпеки, акцент в постачанні зараз роблять на:

  • боєприпаси;
  • снаряди для сил артилерії;
  • протитанкову зброю.

Частково це все вже в Україні, а наступні частини доставляються. 

Він також нагадав, що президент США Джо Байден раніше того ж дня підписав ще один пакет допомоги Україні на 400 мільйонів доларів.

Здоровий чи нездоровий оптимізм

Аналізуючи ці заяви Кірбі, варто памʼятати, що вони завжди носять дещо більш оптимістичний характер, ніж диктує реальність, бо це – посил про підтримку і намагання створити картину повної впевненості в перемозі України з боку партнерів і союзників. І навіть при такій позиції політик припускає, що Росія найближчим часом може досягнути подальших успіхів на додаток до тих, які вже отримала, поки Конгрес очікував перед тим, як надати допомогу. Можливі численні прориви, але до якихось серйозних наслідків, на його думку, це не призведе. Це буде зумовлено потоком допомоги, який не припинятиметься весь 2024 рік. 

Кірбі зазначає, що попереду – важкий шлях, але успіх залежить від сили українського народу і відданості Президента Байдена Україні. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *