В Північній Кореї побудовано окреме “місто мрії” для ядерних винаходів

Стало відомо, що за ініціативи лідера Північної Кореї Кім Чен Ина в країні побудували незвичайне місто, де на постійній основі мешкатиме так звана “ядерна еліта”. І місто це вражаюче. 

Як отримати прописку?

Його населенням буде виключно дві категорії:

  • вчені, що безпосередньо працюють на державну ядерну програму;
  • військові, яких тут навіть більше, ніж науковців, щоб контролювати кожен метр території і гарантувати, що державна таємниця не витече за межі міста. 

Виключення становлять найближчі родичі цих двох категорій: дружини, чоловіки та діти.

І якщо для більшості таємних обʼєктів потрібен спеціальний пропуск, що дозволяє вʼїзд всередину, то тут все точно навпаки: спеціальний дозвіл треба саме для того, щоб вийти з закритої зони у “великий світ”. А потреба в цьому буде, наприклад, для того, щоб забезпечити кваліфіковане лікування. Проте, чи швидко можна буде отримати такий дозвіл за потреби, і чи можливо це буде взагалі, поки не відомо. Тому зрозуміло, що не кожна мати ризикне повезти дітей мешкати в подібне місто.

Американська ідея

Ідея існування такої зони, доречі, не нова. Подібне відбувалося під час Другої світової війни в США. Там у 1942 році побудували одне місто – Оук-Ридж (243 км²) в Тенессі, а інше – Генфорд в штаті Вашингтон – повністю знесли, щоб побудувати нна його площі те, що було треба для “Манхеттенського проекту”, метою якого були ядерні дослідження та випробування. Територія цього закритого міста збільшилася до 2600 км². Побудова відбувалася в такій секретності, що навіть губернатори штатів не підозрювали, що відбувається на землях доручених їм штатів. 

Про існування цих секретних міст суспільство не здогадувалося аж до ядерного вибуху в Хіросімі, куди скинули бомбу – продукт діяльності “Манхеттенського проекту”. Але зараз про це чудово відомо, історія навіть проілюстрована в минулорічному оскароносному фільмі “Оппенгеймер”. 

Мінімум секретності, максимум пропаганди

На відміну від американського проекту, про південнокорейський стало відомо майже одразу, і розповсюдив інформацію сам уряд, ще й долучив до цього журналістів.

Звичайно, побудова такого міста потребує просто фантастичних інвестицій, і Кім Чен Ин не поскупився в цьому відношенні. Звичайно, розрахунок на те, що робота, яка проводитиметься тут, зможе принести набагато більше користі в майбутньому, ніж фінанси, які в неї вкладено на даному етапі. 

Відомо навіть місце розташування цього міста-супутника – воно розташоване на півночі Пхеньяну. 

Пропагандисти Північної Кореї розповідають, що це – справжнє щасливе місто для вчених. Саме тут вони можуть повністю насолодитися моделлю соціалістичної цивілізації в її ідеальній формі. На території знаходяться сучасні спортивні майданчики, басейни, культурні центри тощо. Але для виїзду за межі цього “раю” треба добитися дозволу від уряду, бо рай дуже ретельно охороняється як від зовнішнього світу, так і від його мешканців.

Обігнати всіх самотужки

За останніми даними, ядерний арсенал Північної Кореї станом на 2020 рік становив приблизно 30-40 одиниць з потенціалом для виробництва ще 6-7 одиниць за рік. Крім того вона мала на озброєнні ще хімічну та біологічну зброю масового ураження.

Рівно 20 років тому країна вийшла з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Вже через три роки після цього вона провела 6 ядерних випробувань.

Взагалі Північна Корея впевнено носить титул “ядерної держави” з початку 70-х років. В 1963 році вона просила допомоги в ядерних розробках у Радянського Союзу, але він відмовив. Пізніше так само відмовив і Китай.

Тому, очевидно, Північна Корея не лише покладається тепер на власні сили, а і має намір винайти щось більш нове і потужне, ніж та ядерна зброя, яка зараз є в наявності ядерних держав світу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *