Гонка озброєнь стала невідворотною: Китай форсує розвиток подій

Протистояння Заходу і Сходу по вісі протистояння все більше поглиблюється. Чітким доказом цьому є те, що третій китайський авіаносець CV-18 Fujian розпочав фінальні ходові випробування, що викликає подальше зростання напруги. Чому цей корабель настільки важливий?

Найбільший, найсучасніший

Авіаносець Fujian – нетиповий корабель великого розміру, який можна співставити з авіаносцями, що є на озброєнні військово-морського флоту США. Вважається, що та неядерна установка, якою він обладнаний, зробить його найбільшим у сучасному світі неатомним авіаносцем і найбільшим в усій історії неатомним військовим кораблем.

Суть полягає в тому, що цей корабель буде використовуватися в операціях, які можуть бути розгорнуті навколо Тайваню. Зрозуміло, що це не просто чинить тиск на противників, а і збільшує конкуренцію у сфері гонки озброєнь між США і Китаєм та їх протистояння в індо-тихоокеанському регіоні. 

Не перший епізод

Обтяжує ситуацію те, що це вже не перший епізод демонстрації Китаєм своїх військових досягнень. Нещодавно тут моделювали удари гіперзвуком по надновому американському авіаносцю “Джеральд Форд”. Це вже не натяк, а демонстрація певних намірів Пекіну, яку неможливо трактувати подвійно. Також китайці розгортають ракети DF-17 навколо Тайваню, а крім того, постійно проводять навчання і вдосконалюють військові бази в Тайванській протоці. 

І це працює. Вже зараз Вашингтон виражає серйозне занепокоєння з приводу росту військових витрат Пекіна. План Китаю з росту економіки на 2024 рік сягає 5%, а збільшення військового бюджету навіть перевищує ці показники і становить 7,2%. Тобто, сума складатиме рекордні 232 млрд доларів. Цей показник збільшився в 6 разів за останні 30 років, що побічно свідчить про загальну безпекову ситуацію в регіоні і навіть у світі в цілому. 

Щого чекати в найближчому майбутньому

Найважливіший параметр потужності армії в сучасному світі – показник ядерного потенціалу, і в цьому Китай досяг значного успіху. Відомо, що позначка ядерних боєголовок перевищила 500 одиниць. Інформація для порівняння: американський ядерний потенціал становить 3800 одиниць. 

Однак, за кількістю військових кораблів Китай вже випередив США. Наразі саме тут найбільший флот у світі, який налічує 370 кораблів (для порівняння – у США їх 296). А найбільш загрозливо виглядає те, що ці зміни відбуваються на тлі нещодавньої відмови Китаю від відновлення переговорів про контроль над ядерними озброєннями у листопаді 2023 року. 

Отже, світові аналітики констатують той факт, що гонка озброєнь між державами-гігантами лише набирає обертів, і до яких руйнівних наслідків найближчим часом це може призвести, залишається лише здогадуватися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *