Дрони мерзнуть

Окрім переваги у сухопутних переміщеннях військ зима принесла ще один плюс Україні: дрони, які раніше вражали багато обʼєктів промисловості та інфраструктури, не здатні функціонувати при низьких температурах. Країна-виробник Іран поки що не впровадила технології, які дозволяли б ефективно застосовувати їх на морозі.

Основна причина: матеріали, з яких виготовляється цей тип озброєння, чутливий до мінусових температур. Передчасної радості це не повинно викликати, оскільки дрони продовжують надаватися Росії, і їх скоріше за все масово використають навесні, як тільки це дозволять погодні умови. 

Так само це не виключає обстрілів українських територій взимку, бо окрім дронів є й інша зброя того ж призначення, якої у ворожої армії немало. Проте, все ж таки певні плюси є. Вони в тому, що саме зима – критичний момент для виживання країни, і допоки російська армія не може використовувати свої найефективніші засоби, а Захід надає Україні сучасні системи ППО, є можливість знешкоджувати багато запущених по українських цілях обʼєктів.

За наявною статистикою силами ЗСУ збивається біля 75-80% повітряних цілей.

Іран довгий час заперечував передачу безпілотників типу “Шахед-136” Росії, проте був змушений визнати це через очевидні докази. Росіяни вдавалися до нового маркування цього типу озброєння, роблячи на ньому написи “Герань-2”. 

Наразі Росія шукає шляхи, щоб виправити існуючий дефіцит аналогічно зброї. За попередньою інформацією, це можуть бути балістичні ракети “земля-земля”, які надасть Іран. Діапазон дії таких ракет сягає 300 і 700 км.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *