Залежність Угорщини, від якої вона не має наміру позбутися: США вказує на загрозу для всієї Європи

Угорщина здобула справжній шквал критики з боку США через її непохитну залежність від російського газу. Незважаючи на глобальні санкції і загальне відмежування від Росії після вторгнення в Україну, Угорщина продовжує розвивати свої зв’язки з Москвою.

Енергетичні зв’язки Угорщини з Росією

Минулого четверга, Угорщина оголосила про намір поглибити свою співпрацю з Росією. Це сталося наступного дня після укладення угоди про придбання 5% акцій азербайджанського газового родовища Шах-Деніз. Міністр закордонних справ Угорщини, Петер Сійярто, поїхав до Санкт-Петербурга, щоб підтвердити важливість енергетичних зв’язків з Росією. У той час як більшість західноєвропейських країн намагаються зменшити свою залежність від російського газу, Угорщина, яка не має виходу до моря, продовжує отримувати 4,5 мільярда кубометрів газу на рік від Росії за 15-річною угодою, підписаною в 2021 році.

Коментарі та критика

Під час економічного форуму в Санкт-Петербурзі, Сійярто заявив, що Угорщина задоволена співпрацею з Росією щодо поставок газу і не планує змінювати курс, незважаючи на міжнародний тиск. Він підкреслив, що енергопостачання країни неможливе без російських ресурсів: “Ви можете глузувати, знаходити виправдання або критикувати, але це не має значення. Неможливо забезпечити енергопостачання Угорщини без російських енергоресурсів, і це не має нічого спільного з політикою чи ідеологією, а корениться в простих фактах фізики”, – написав він у Facebook.

Ці заяви викликали різку критику з боку США. Посол США в Угорщині, Девід Прессман, відповів, що залежність Угорщини від російської енергії є небезпечною та непотрібною: “Закони фізики в Угорщині нічим не відрізняються від законів фізики в кожному з партнерів Угорщини по ЄС, кожен з яких вирішив зменшити залежність від Путіна”.

Політичний контекст

Угорщина є єдиною країною ЄС, чиє керівництво, очолюване прем’єр-міністром Віктором Орбаном, підтримує дружні стосунки з Володимиром Путіним після вторгнення Москви в Україну. Уряд Орбана регулярно турбує своїх союзників з ЄС і НАТО, підтримуючи тісні ділові зв’язки з Росією і відмовляючись надсилати зброю Україні. Перед візитом Сіярто, Орбан заявив, що прагне розширити ділові зв’язки з Москвою в тих областях, які не постраждали від західних санкцій.

Такі дії Угорщини викликають занепокоєння і напругу серед міжнародних партнерів, які закликають до єдності і координації в боротьбі проти російської агресії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *