В Чехії з 9 березня чинний новий Президент – Петр Павел. Україна стала одною з перших країн, до яких він запланував офіційний візит одночасно із Президентом іншої європейської країни. Який політичний підтекст закладено в цю подію, що має відбутися до кінця квітня?
На порозі нового союзу
Першою ціллю Павела стало налагодити звʼязки з сусідами, і тому від початку каденції він запланував поїздки в такі країни:
- Словаччина;
- Польща;
- Німеччина;
- Україна.
В умовах наростаючої агресії Росії Чехія відчуває певну небезпеку, адже її території віддавна входили в сферу зацікавленості Кремля. Саме тому взаєморозуміння з сусідами є запорукою безпеки для країни. До того ж такі дії дають змогу заявити про повернення до активної позиції в політиці на рівні Президента.
Потрійна зустріч
Також Петр Павел виказав намір приїхати в Україну разом з Президентом Словаччини Чапутовою. Це буде визначна зустріч трьох голів держав, які спільно зможуть більш детально опрацювати безпекові питання.
Павел зазначає, що поразка України стала б гарантією ще більших проблем для Європи, ніж ті, які вона має сьогодні. Саме тому Чехія однозначно підтримує українську ініціативу щодо вступу в НАТО і сприяє поставкам озброєння всіма можливими методами.
Ложка дьогтю
З приводу того, чи стане такий візит початком нового союзу словʼянських держав, політологи виказують сумніви з кількох причин:
- Дві з трьох країн невеликі, тому без приєднання інших словʼянських земель це не зіграє значної ролі.
- Військовий і політичний потенціал цих субʼєктів знаходиться в залежному стані від більш вагомих держав.
Саме тому цей союз потребуватиме швидкого розширення з долученням інших або просто не реалізується.